Predposledný októbrový deň ako z reklamného katalógu.

29.10.2010 18:40 | Autor: admin

Ako ste spokojní s dnešným dňom ? Čo poviete na dnešné počasie ? Málilo sa ? A čo poviete na repete ?

Dnes k nám začal prúdiť vo vyšších vrstvách atmosféry teplý vzduch od juhozápadu po okraji tlakovej výše nad vnútrozemím kontinentu. Tlaková výš sa dnes pomaly presúvala ďalej na východ a zajtra bude jej stred nad Ukrajinou a Čiernym morom. Od juhozápadu  až západu sa prílev teplého vzduchu k nám bude ešte zosilovať. Teplota bude zvyšovať, ale pribudne aj hmiel v nižších polohách.

V noci sa pri jasnej oblohe ochladí na 0 až -5 st, ale v západnej polovici sa udrží aj v noci teplota nad nulou. Tu bude 5 až 1 at. V západnej polovici bude v noci vietor od juhovýchodu s rýchlosťou do 30 km/h.

Sobota bude pokračovať v málooblačnom počasí. Bude teda jasno až polojasno. Zrána sa ale vytvoria hmly, alebo sa zamračí nízkou oblačnosťou. Vzduch sa zohreje na 10 až 16 st. Nemusíme sa báť nižšej teploty na severe, kvôli prúdeniu teplého vzduchu už nebudú veľké rozdiely medzi severom a juhom. Bude však veterno, na juhozápade bude vietor do 35 km/h, v nárazoch až okolo 60 km/h.  Tento vietor rozoženie hmly a zabezpečí nám spomínaný  slnečný deň.

Aj hory si pripravili pre nás nádherný jesenný deň. Bude slnečno a príjemne teplo. v 1500 m očakávajte 8 až 11 st, bude však viať prudký vietor, s rýchlosťou až 60 km/h, v nárazoch ešte viac.

Prúdenie teplého vzduchu bude pokračovať aj naďalej, ale škoda, že sa objavia častejšie hmly a na niektorých miestach zotrvajú až do predpoludňajších hodín.

sobotná teplota sľubuje príjemný deň

vietor síce silný, ale rozoženie hmly

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...