Slnečno aj na konci týždňa.

29.10.2010 8:54 | Autor: admin

Málo oblačnosti, veľa  slnka a teplota od 1 do 5 st je aktuálne počasie krátko po 10. hodine ráno.  Ráno bolo zamrznuté na celom Slovensku, v kotlinách pod Tatrami klesla teplota až na -8 st.

Hoci  sa hovorí, že netreba chváliť deň pred večerom, dnes to môžeme pokojne urobiť. Aj záver pracovného týždňa bude príjemne slnečný.

Aj dnes nás bude ovplyvňovať oblasť vysokého tlaku vzduchu, ktorá k nám zasahuje od juhozápadu. Zároveň sa nad západnou časťou Európy prehlbuje brázda nízkeho tlaku vzduchu a po jej prednom okraji k nám prúdi a aj naďalej bude prúdiť vo vyšších vrstvách atmosféry teplý vzduch. Aj piatok preto priniesol ráno hmly a nízku oblačnosť, ale po rozpustení tejto malej komplikácie sa môžeme tešiť na slnečnú oblohu so silným nádychom jesene vo vzduchu.  Teplota dnes vystúpi na 11 až 15 st, pri dlhšie trvajúcej hmle bude chladnejšie, 7 až 10 st. Vietor dnes slabý, len na juhozápade bude mať rýchlosť do 20 km/h.

Na horách bude rovnako vysmiata jeseň, teplota od 3 do 7 st.

Víkendové počasie bude podobné tomu dnešnému, ráno nevyhnutné hmly, ale popoludní slnko a aj teplota vyššia ako 12 st. Nápor teplého vzduchu sa bude viac prejavovať stále viac dlhšie trvajúcimi hmlami v nižších polohách a potom samozrejme, aj nižšími teplotami. Inverzný charakter počasia sa naplno prejaví práve na prelome mesiacov.

piatkové maximum najvyššie v nížinách

blízkosť brázdy sa prejaví silnejším vetrom na juhozápade, najmä na Záhorí

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....