Slnečný štvrtok.

7.10.2010 6:31 | Autor: admin

Vysoký tlak dokáže divy… Už včera sa mohli o jeho deštrukčných účinkoch na oblačnosť presvedčiť obyvatelia východného a stredného Slovenska. Včerajšie teploty pri slnečnej oblohe boli veľmi blízko 20 st, napr. Žilina, Trenčín, ale tam, kde bola oblačnosť a mrholilo, bolo len 12-13 st, napr. Holíč. Dnes , dnes už všetci budeme vedieť, čo to znamená, keď nás ovplyvňuje tlaková výš.

Ráno je studené na severe, kde už aj noc bola vyjasnená, ale ešte pomerne teplo sme mali na juhozápade, kde bolo až 9 st, ale pravda je, že tu bolo prevažne oblačno.

Štvrtok bude slnečný, plne v réžií tlakovej výše so stredom nad Bieloruskom. Od severu až severovýchodu k nám začne prúdiť studený a suchý vzduch.  Čo znamená, že dnešok a aj ďalšie dni budú príjemne slnečné, s ustáleným počasím, ale s chladnými ránami a teplejšími popoludniami.

Dnes po rozplynutí ranných hmiel očakávame vzostup teploty na 11 až 16 st, nedá sa však vylúčiť, že niektoré exponované lokality budú mať aj viac.  Ide najmä o také miesta ako Žilina, Trenčín, Prievidza, Topoľčany, alebo Dudince, Šahy, Lučenec.  Vietor…..škoda reči.

Tak užívajte deň !

dnešná teplota určite poteší

aj vietor len tak rekreačne

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...