Slnečný štvrtok.

7.10.2010 6:31 | Autor: admin

Vysoký tlak dokáže divy… Už včera sa mohli o jeho deštrukčných účinkoch na oblačnosť presvedčiť obyvatelia východného a stredného Slovenska. Včerajšie teploty pri slnečnej oblohe boli veľmi blízko 20 st, napr. Žilina, Trenčín, ale tam, kde bola oblačnosť a mrholilo, bolo len 12-13 st, napr. Holíč. Dnes , dnes už všetci budeme vedieť, čo to znamená, keď nás ovplyvňuje tlaková výš.

Ráno je studené na severe, kde už aj noc bola vyjasnená, ale ešte pomerne teplo sme mali na juhozápade, kde bolo až 9 st, ale pravda je, že tu bolo prevažne oblačno.

Štvrtok bude slnečný, plne v réžií tlakovej výše so stredom nad Bieloruskom. Od severu až severovýchodu k nám začne prúdiť studený a suchý vzduch.  Čo znamená, že dnešok a aj ďalšie dni budú príjemne slnečné, s ustáleným počasím, ale s chladnými ránami a teplejšími popoludniami.

Dnes po rozplynutí ranných hmiel očakávame vzostup teploty na 11 až 16 st, nedá sa však vylúčiť, že niektoré exponované lokality budú mať aj viac.  Ide najmä o také miesta ako Žilina, Trenčín, Prievidza, Topoľčany, alebo Dudince, Šahy, Lučenec.  Vietor…..škoda reči.

Tak užívajte deň !

dnešná teplota určite poteší

aj vietor len tak rekreačne

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....