Štvrtok ako so škatuľky.

14.10.2010 9:10 | Autor: admin

Dnešné počasie sa nijako neodlišuje od počasia v minulých dňoch.  Ráno bolo studené, vytvorili sa hmly, ba dokonca bolo zamračené nízkou oblačnosťou, ktorá sa aj predpoludním stále na severe krajiny drží. Slnko ale nakoniec predsa len prerazí a bude pokračovať  gýčové jesenné počasie.

Tlaková výš, ktorá sa presunula ďalej na západ, už slabne a postupne bude u nás pole nevýrazného tlaku vzduchu. Stále sa však nebude meniť charakter počasia. Aj dnes bude preto slnečno, aj keď pravdepodobne zostane na severe Slovenska zväčšená oblačnosť. Dnešná teplota bude od 10 – 12 st na severe, po 15-17 st na juhu. Bude prevažovať len slabý vietor, prípadne bezvetrie a samozrejme, žiadne zrážky.

Aj na horách bude fajn. Slnečné dni priam lákajú vychutnať si farebné lístie na turistike, naberať bronz pri prechádzke. Vo výške 1500 m čakáme okolo poludnia 5 až 8 st.

Aj posledný pracovný deň bude prevládať príjemné jesenné počasie, ale na severe už bude pribúdať oblačnosť súvisiaca s okrajom studeného frontu. Svojím okrajom ovplyvní práve počasie na severe Slovenska. Tu sa môžu objaviť aj slabé zrážky v popoludňajších a podvečerných hodinách. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

dnešné teploty

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....