Štvrtok ako so škatuľky.

14.10.2010 9:10 | Autor: admin

Dnešné počasie sa nijako neodlišuje od počasia v minulých dňoch.  Ráno bolo studené, vytvorili sa hmly, ba dokonca bolo zamračené nízkou oblačnosťou, ktorá sa aj predpoludním stále na severe krajiny drží. Slnko ale nakoniec predsa len prerazí a bude pokračovať  gýčové jesenné počasie.

Tlaková výš, ktorá sa presunula ďalej na západ, už slabne a postupne bude u nás pole nevýrazného tlaku vzduchu. Stále sa však nebude meniť charakter počasia. Aj dnes bude preto slnečno, aj keď pravdepodobne zostane na severe Slovenska zväčšená oblačnosť. Dnešná teplota bude od 10 – 12 st na severe, po 15-17 st na juhu. Bude prevažovať len slabý vietor, prípadne bezvetrie a samozrejme, žiadne zrážky.

Aj na horách bude fajn. Slnečné dni priam lákajú vychutnať si farebné lístie na turistike, naberať bronz pri prechádzke. Vo výške 1500 m čakáme okolo poludnia 5 až 8 st.

Aj posledný pracovný deň bude prevládať príjemné jesenné počasie, ale na severe už bude pribúdať oblačnosť súvisiaca s okrajom studeného frontu. Svojím okrajom ovplyvní práve počasie na severe Slovenska. Tu sa môžu objaviť aj slabé zrážky v popoludňajších a podvečerných hodinách. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

dnešné teploty

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...