Čo prinesie pondelok ?

14.11.2010 19:16 | Autor: admin

Nedeľa bola zase rekordne teplá. Prúdenie teplého vzduchu od juhozápadu po prednej strane rozsiahlej brázdy nízkeho tlaku nad západnou časťou kontinentu sa u nás, ale aj v Čechách a v Rakúsku prejavilo vzostupom teploty na rekordné hodnoty.

Aj pondelok bude pokračovať veľmi teplé prúdenie, ktoré opäť spôsobí, že počasie sa bude podobať máju. Brázda nízkeho tlaku sa presunie ďalej do vnútrozemia a prúdenie ešte zosilnie. V noci aj cez deň bude jasno až polojasno.  Zrána a dopoludnia sa vďaka náporu veľmi teplého vzduchu budú tvoriť ranné a predpoludňajšie hmly, alebo sa bude mračiť nízkou oblačnosťou v nižšie položených častiach Slovenska. Na niektorých miestach sa môže hmla alebo nízka oblačnosť udržať aj dlhšie a to bude zase komplikovať vzostup teploty. Pondelok sa blysne teplotami od 14 do 18 st, ale pri dlhšietrvajúcej hmle bude „len“ 11 až 13 st.  Ráno bude teplomer ukazovať od 9 do 3 st. Vietor od juhovýchodu do 20 km/h, na horách bude silnejší, ale už sme si zvykli,  od juhozápadu do 55 km/h.

Aj na horách teplo, v 1500 m od 8 do 13 st, dúfam, že budete mať pri sebe aj kvalitný krém s dostatočne vysokým UV filtrom.

V utorok zatiaľ bez zmeny, len pribudnú miesta s dlhšie trvajúcimi hmlami, počasie bude dostávať sychravý jesenný charakter.

teplo pokračuje...padne ďalší rekord ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....