Čo prinesie pondelok ?

14.11.2010 19:16 | Autor: admin

Nedeľa bola zase rekordne teplá. Prúdenie teplého vzduchu od juhozápadu po prednej strane rozsiahlej brázdy nízkeho tlaku nad západnou časťou kontinentu sa u nás, ale aj v Čechách a v Rakúsku prejavilo vzostupom teploty na rekordné hodnoty.

Aj pondelok bude pokračovať veľmi teplé prúdenie, ktoré opäť spôsobí, že počasie sa bude podobať máju. Brázda nízkeho tlaku sa presunie ďalej do vnútrozemia a prúdenie ešte zosilnie. V noci aj cez deň bude jasno až polojasno.  Zrána a dopoludnia sa vďaka náporu veľmi teplého vzduchu budú tvoriť ranné a predpoludňajšie hmly, alebo sa bude mračiť nízkou oblačnosťou v nižšie položených častiach Slovenska. Na niektorých miestach sa môže hmla alebo nízka oblačnosť udržať aj dlhšie a to bude zase komplikovať vzostup teploty. Pondelok sa blysne teplotami od 14 do 18 st, ale pri dlhšietrvajúcej hmle bude „len“ 11 až 13 st.  Ráno bude teplomer ukazovať od 9 do 3 st. Vietor od juhovýchodu do 20 km/h, na horách bude silnejší, ale už sme si zvykli,  od juhozápadu do 55 km/h.

Aj na horách teplo, v 1500 m od 8 do 13 st, dúfam, že budete mať pri sebe aj kvalitný krém s dostatočne vysokým UV filtrom.

V utorok zatiaľ bez zmeny, len pribudnú miesta s dlhšie trvajúcimi hmlami, počasie bude dostávať sychravý jesenný charakter.

teplo pokračuje...padne ďalší rekord ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...