Čo so stredou ?

10.11.2010 8:03 | Autor: admin

Po nočných výdatných zrážkach, ktoré nám priniesla frontálna vlna, sme sa zobudili do oblačného rána. Teplota najmä na východe dosiahla už ráno viac ako 10 st, ale Záhorie, okolie Piešťan malo zase len 3-4 st.

Dnešok bude taký neurčitý…..Oblačnosť sa bude najskôr rozpadať, potom zase pribúdať, objaví sa dážď, občasný dážď a muziku bude tvrdiť silný vietor, ktorý Karpatskú kotlinu už nejaký ten týždeň neopúšťa.

Ale pekne poporiadku….. Počasie dnes bude pod vplyvom frontálnej vlny nad východom Slovenska. Tu treba počítať so zamračenou oblohou, s dažďom a teplotou od 12 do 15 st. V týchto končinách ešte zaúraduje aj vietor od juhu do 35 km/h. Inak sa bude vyvíjať počasie na západe, kde síce čakáme premenlivú oblačnosť, ale zrážky budú veľmi zriedkavé. Teplota tu bude nižšia, sem už zateká chladnejší vzduch, teplota bude do  14 st, a  vietor bude slabší, do 25 km/h.

Hory zostanú zahalené do oblačnosti, poprší, od výšky asi 1600 m posneží ťažký mokrý sneh. Teplota v 1500 m od 1 do 3 st, ale vietor prudký. Takže na horách pozor !

Aj ďalšie dni budú oblačné, upršané, ale víkend  sľubuje zmenu k slnečnejšej oblohe.

stredňajšie teplotz

najviac dnes poprší na východe...

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....