Daždivý pondelok

21.11.2010 20:44 | Autor: admin

Stále je na našom území, najmä v západnej časti, veľa oblačnosti a aj teplo.  Zatiaľ sme na sucho, ale situácia sa bude v priebehu noci meniť.

Tlaková níž na juh od nás zmenila svoju polohu, priblížila sa bližšie k nášmu územiu a bližšie sa priblížilo aj pásmo zrážok s ňou súvisiace.  Počítame s tým, že už v noci nás zasiahne studený front a ten prinesie zrážky na západ krajiny.  Veľa oblačnosti bude aj na zbytku územia, nad ránom sa bude na strednom a východnom Slovensku tvoriť hmla, alebo sa zamračí nízkou oblačnosťou. Zostane ale teplo. Budeme mať od á do 3 st. Postupne sa rozfúka aj vietor, opäť najmä na juhozápade do 30 km/h, ale v nárazoch do 55 km/h.

Cez deň bude tiež prevládať veľká oblačnosť až zamračená obloha a dážď bude miestami, predpokladáme, že ne juhu západného Slovenska, na Ponitrí, na juhu stredného a východného Slovenska aj výdatnejší, s úhrnmi viac ako 40 mm. Cez deň dosiahne teplota 5 až 11 st a vietor bude viať rovnako silný ako v noci.

Hory zostanú zamračené, od 1700 m so snežením, teplota v 1500 m okolo 1 st a bude veterno .

Tlaková níž predznamenáva zmenu na zimné počasie v priebehu utorka , kedy k nám začne v tyle tlakovej niže prúdiť studený vzduch od severu a dážď sa bude aj v nížinách meniť na sneh.

pozor na zrážky, ktoré môžu spôsobiť aj vzostup vodných hladín

silnejšie nárazy sa objavia v už známych lokalitách

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....