Daždivý štvrtok.

17.11.2010 20:23 | Autor: admin

Dnes sme mali zase teplo, nezvyčajné na november, ale už sme si za ten týždeň zvykli.  Oblačnosti bolo spočiatku veľa, ale postupne jej výrazne ubúdalo a nakoniec bolo príjemne slnečno.

Situácia sa bude ale meniť… V priebehu štvrtku bude postupovať cez naše územie zvlnený studený front, ktorý mierne ochladí počasie u nás. Oblačnosť začne pribúdať už v priebehu noci a po polnoci sa už objavia prvé zrážky na našom území od juhozápadu. Teplota v noci poklesne na 11 až 5 st. Vietor bude od juhu do 20 km/h.

Cez deň bude oblačno až zamračené a na mnohých miestach bude pršať. Slabo, ale bude. Popoludní bude oblačnosť na západe ubúdať a aj zrážky zoslabnú. Cez deň sa vzduch zohreje na 9 až 14 st.  Vietor bude od juhu do 20 km/h.

Na horách bude zajtra tiež zamračená obloha bude pršať, šanca na sneženie je až od výšky približne 1700 m. Vo výške 1500 m čakáme teplotu od 3 do 6 st.

Štvrtkom sa začína oblačnejšie, daždivejšie a postupne aj chladnejšie obdobie u nás.  No, chladnejšie ako chladnejšie, vlastne sa len dostaneme na úroveň novembrového normálu.  Možno sa konečne objaví sneženie aj v nižších nadmorských výškach.

štvrtkové zrážky sa objavia na mnohých miestach Slovenska

teplota bude ovplyvnené veľkou oblačnosťou a zrážkami

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....