Daždivý štvrtok.

17.11.2010 20:23 | Autor: admin

Dnes sme mali zase teplo, nezvyčajné na november, ale už sme si za ten týždeň zvykli.  Oblačnosti bolo spočiatku veľa, ale postupne jej výrazne ubúdalo a nakoniec bolo príjemne slnečno.

Situácia sa bude ale meniť… V priebehu štvrtku bude postupovať cez naše územie zvlnený studený front, ktorý mierne ochladí počasie u nás. Oblačnosť začne pribúdať už v priebehu noci a po polnoci sa už objavia prvé zrážky na našom území od juhozápadu. Teplota v noci poklesne na 11 až 5 st. Vietor bude od juhu do 20 km/h.

Cez deň bude oblačno až zamračené a na mnohých miestach bude pršať. Slabo, ale bude. Popoludní bude oblačnosť na západe ubúdať a aj zrážky zoslabnú. Cez deň sa vzduch zohreje na 9 až 14 st.  Vietor bude od juhu do 20 km/h.

Na horách bude zajtra tiež zamračená obloha bude pršať, šanca na sneženie je až od výšky približne 1700 m. Vo výške 1500 m čakáme teplotu od 3 do 6 st.

Štvrtkom sa začína oblačnejšie, daždivejšie a postupne aj chladnejšie obdobie u nás.  No, chladnejšie ako chladnejšie, vlastne sa len dostaneme na úroveň novembrového normálu.  Možno sa konečne objaví sneženie aj v nižších nadmorských výškach.

štvrtkové zrážky sa objavia na mnohých miestach Slovenska

teplota bude ovplyvnené veľkou oblačnosťou a zrážkami

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...