Extrémne teplá sobota.

13.11.2010 8:06 | Autor: admin

Sobota začína vlhkom, máme ešte veľa oblačnosti, ale od juhozápadu sa už nebo vyčisťuje… Už teraz je teplúčko, čo nás len utvrdzuje v tom, že sobota bude mimoriadne teplá.

Začína k nám prúdiť od juhozápadu veľmi teplý vzduch. Ten dnes a aj zajtra spôsobí, že denné maximum bude atakovať dlhodobé teplotné rekordy, ktoré sú na úrovni 18-20 st.

Sobota teda bude polooblačná až oblačná, ojedinele  sa objavia slabé zrážky, najmä na severovýchode.  Maximálna teplota dnes dosiahne 14 až 18 st. Vietor bude od juhozápadu viať rýchlosťou do 30 km/h, v nárazoch najmä na juhozápade až do 55 km/h. Ešte silnejší bude na horách, tu bude mať vietor rýchlosť až do 60 km/h.

Na horách nás čaká viac oblačnosti, v priebehu dopoludnia aj slabé zrážky, o hranici sneženia nemá zmysel hovoriť. Vo výške 1500 m dnes môžu turisti očakávať teplotu od 9 do 13 st.

Aj nedeľa bude takto jarno teplá, ale už sa ráno objavia početné hmly. Iné počasie už v novembri nemôžeme čakať. Slnko nízko  a krátko nad obzorom už nedokáže rýchlo vysušiť vlhkosť v spodných častiach atmosféry, preto sa môžu hmly udržať aj v priebehu dopoludnia.

májové teploty a v novembri ? veru, veru...

prádlo dobre pripevnite, nech ho nanahánate po celom sídlisku !

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...