Horúci piatok.

5.11.2010 9:22 | Autor: admin

Už včera sa hodnoty maximálnej teploty na juhu stredného a západného Slovenska priblížili k dlhodobým teplotným rekordom, a treba priznať, že sú to rekordy poriadne bradatá, na západe krajiny staršie viac ako 40 rokov a na východe viac ako 50 rokov.

Dnešný deň bude tiež pokračovať v tomto teplom jesennom duchu. Dnes sa dá očakávať priblíženie sa k rekordom na ešte viacerých staniciach západného a aj stredného Slovenska.

Zasahuje k nám od juhu až juhozápadu  okraj tlakovej výše a po severnom okraji tohto tlakového útvaru k nám prúdi vo vyšších vrstvách atmosféry veľmi teplý vzduch.  Ten spôsobí, že dnes budeme mať polooblačno až oblačno a veľmi teplo. Pri oblačnom počasí sa na severe môžu objaviť slabé zrážky, ale bude ich máličko. Zároveň však nasúvajúci sa okraj vysokého tlaku zosilní vietor na našom území až na 35 km/h a najmä  severozápade  krajiny budú nárazy až do 65 km/h. Dnešná maximálna teplota dosiahne neuveriteľných 16 až 20 st .

Na horách bude zväčšená oblačnosť a teplota v 1500 m od 8 do 12 st.

Aj sobota bude mimoriadne teplá na túto ročnú dobu. Počasie sa „pokazí“ v nedeľu a v pondelok, kedy naše počasie bude ovplyvňovať navlnené frontálne rozhranie spolu so zamračenou oblohou a dažďom.

Tak hor sa vychutnávať slnko !

májové teploty v novembri

silný vietor najmä na severe územia

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...