Hurá, sneží !

27.11.2010 21:22 | Autor: admin

Sobota konečne priniesla sneh aj do južných okresov Slovenska. Tu sa ale dlho „nezohrial“, už po pár hodinách bolo po ňom. Slušné centimetre pripadli na strednom a východnom Slovensku, tu to bolo až do 10 cm nového snehu.

Sneženie nás čaká aj v nedeľu navečer, keď sa nebezpečne blízko k nášmu územiu priblíži nová tlaková níž z oblasti Álp. V noci a aj dopoludnia bude ešte polooblačno, Práve kvôli malej oblačnosti v noci poklesne teplota na -2 až -7  st, ale v horských dolinách a kotlinách na čerstvom snehu to bude až do -10 st. Ti je už skutočne zimná nočná teplota.

Cez deň budeme začínať s málom oblačnosti, ale už okolo poludnia bude od juhu oblačnosť pribúdať a na podvečer sa objaví aj slabé občasné sneženie, ktoré bude zosilovať až v noci z nedele na pondelok. Maximálna teplota bude od -1 st na severe po 4 st na juhu.

Na horách bude prevažne polooblačno, k večeru začne oblačnosť pribúdať, sneženie by sa malo objaviť až v noci. V 1500 m  bude od -3 do -6 st.

Sneh však začína komplikovať situáciu v doprave. treba si uvedomiť, že už sa sneh môže objaviť aj na ceste, čím severnejšie pôjdeme, tým môže byť šmykľavejšie.

na Záhorí by malo spadnúť najviac cm, uvidíme...

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...