Neurčitá nedeľa.

6.11.2010 19:24 | Autor: admin

Sobota bola zase  horúca, neskoré babie leto, aj keď by bolo lepšie nazvať takéto počasie ako   „leto všechsvätých“,  je v plnom prúde. Dnešná maximálna teplota bola zase o 5 až 8 st vyššia, než by mala byť.

Dúfam, že ste dnešok využili maximálne, či už na bicykli, turistike, alebo ste ugrilovali niečo veľmi dobré na grile. Veď  kedy má človek možnosť grilovať v ľahkej košeli 6. novembra !  V každom prípade, ak ste dnes nestihli, čo ste predpokladali, zajtra vonkajšie aktivity už nestihnete, teda aspoň,  ak bývate na severe.

V nedeľu už začne naše počasie ovplyvňovať  navlnený studený front od severozápadu. Je pravdepodobné, že pribúdanie oblačnosti sa naplno prejaví na Kysuciach a Orave a už dopoludnia sa  tu objavia dažďové prehánky. Noc bude polooblačná, na severozápade až oblačná, bude ale teplá, od 10 do 4 st.  Deň bude oblačný, postupne až zamračený a postupne sa rozprší na na viac ako polovici nášho územia. Denná teplota, aj napriek ochladeniu, bude stále na túto ročnú dobu vysoká. Čakáme teplotu od  10 do 16 st, ale16 st teplota je pravdepodobná na juhovýchode.

Na horách bude oblačno, postupne až zamračené a bude pršať. V 1500 m čakáme výraznejšie ochladenie,  predpokladáme tam maximálnu teplotu od 3 do 6 st, čo je ochladenie od  6 do 9 st, a to je na horách dosť.

S upršaným počasím treba počítať aj v ďalších dňoch, ale výrazne sa ochladí až v druhej polovici týždňa. Treba dúfať, že to tak aj naozaj bude.

Príjemnú nedeľu !

nedeľné maximum stále vysoké s ohľadom na dátum v kalednári

dážď sa objaví najmä na severe a kopococh

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...