Rovnako teplá nedeľa.

13.11.2010 21:24 | Autor: admin

Sobotu máme šťastlivo za sebou, teplota ako v polovici mája a v kalendári november, až sa to človeku nechce veriť!  Dnes bolo v Hurbanove takmer 19 st a nedeľa sľubuje rovnaké teploty.

Stále k nám prúdi od juhozápadu teplý vzduch za teplým frontom, ktorý dnes v  noci prešiel  spolu so slabými zrážkami cez naše územie.  Sobota bola polooblačná až oblačná s maximálnymi teplotami na úrovni dlhodobých teplotných rekordov a nedeľa nesľubuje podstatnú zmenu.

14. november bude znovu mimoriadne teplý, horúci, ako sme tu až dlllho nemali.  Treba priznať, že aj minulý aj predminulý rok boli síce teplé, ale maximálna denná teplota sa ani zďaleka tak blízko nepriblížila k dlhodobým rekordom.

Nedeľa bude aj v noci aj cez deň polooblačná až oblačná s rannými ojedinelými hmlami. V noci teplota poklesne na 9 až 4 st a cez deň sa vzduch zohreje na 13 až 18 st. A to všetko bude sprevádzať vietor od juhovýchodu až juhu do 35 km/h, silnejší na horách a v nárazoch, až do 55 km/h.

Aj pondelok bude ešte veľmi podobný víkendu. Viem, že ľudia sa tešia teplému počasiu, ale o to ťažšie si budeme zvykať na normálnu novembrovú zimu, ktorá sa sem predsa len raz dostane.

maximálna teplota ako z mája

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...