Rozpačitá streda.

17.11.2010 7:48 | Autor: admin

Ráno je na našom území veľmi rôzne. Je aj úplne zamračená obloha, ale je aj slnečnejšie….Teplota stále nad dlhodobým priemerom. Stále k nám prúdi a aj bude prúdiť teplý vzduch, len už to bude po okraji tlakovej níže so stredom nad severom Talianska. Odtiaľ bude aj oblačnosť, ktorej dnes bude u nás dosť.

Dnešný sviatočný deň bude prevažne oblačný. na juhozápade až zamračený. Viac slnka bude vo východnej polovici, kde sa oblačnosť z tlakovej níže ešte nedostane. Dopoludnia budú ešte doznievať hmly alebo nízka oblačnosť. Na večer sa dajú očakávať na juhozápade slabé zrážky, ale len symbolicky.  Dnešná denná teplota opäť bude dosahovať maximálne hodnoty netypické pre november. Očakávame od 10  do 16 st. Vietor premenlivý, variable, do 20 km/h.

Na horách dnes bude polooblačno až oblačno, bez zrážok, teplo. Okolo poludnia čakáme v 1500 m bude od 7 do 11 st. Viať bude vietor do 30 kmúH.

Dnes, aspoň predpovede tak naznačujú, že by malo končiť dlhé obdobie mimoriadne teplého počasia, kedy sa prekonávali dlhodobé teplotné rekordy. Príde viac oblačnosti, viac zrážok, mierne sa ochladí, ale stále to bude o asi 5 st teplejšie, než by v druhej polovici novembra malo byť. Tí, ktorí čakajú na sneženie, si budú musieť ešte počkať.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....