Rozpačitá streda.

17.11.2010 7:48 | Autor: admin

Ráno je na našom území veľmi rôzne. Je aj úplne zamračená obloha, ale je aj slnečnejšie….Teplota stále nad dlhodobým priemerom. Stále k nám prúdi a aj bude prúdiť teplý vzduch, len už to bude po okraji tlakovej níže so stredom nad severom Talianska. Odtiaľ bude aj oblačnosť, ktorej dnes bude u nás dosť.

Dnešný sviatočný deň bude prevažne oblačný. na juhozápade až zamračený. Viac slnka bude vo východnej polovici, kde sa oblačnosť z tlakovej níže ešte nedostane. Dopoludnia budú ešte doznievať hmly alebo nízka oblačnosť. Na večer sa dajú očakávať na juhozápade slabé zrážky, ale len symbolicky.  Dnešná denná teplota opäť bude dosahovať maximálne hodnoty netypické pre november. Očakávame od 10  do 16 st. Vietor premenlivý, variable, do 20 km/h.

Na horách dnes bude polooblačno až oblačno, bez zrážok, teplo. Okolo poludnia čakáme v 1500 m bude od 7 do 11 st. Viať bude vietor do 30 kmúH.

Dnes, aspoň predpovede tak naznačujú, že by malo končiť dlhé obdobie mimoriadne teplého počasia, kedy sa prekonávali dlhodobé teplotné rekordy. Príde viac oblačnosti, viac zrážok, mierne sa ochladí, ale stále to bude o asi 5 st teplejšie, než by v druhej polovici novembra malo byť. Tí, ktorí čakajú na sneženie, si budú musieť ešte počkať.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...