Smutný piatok.

19.11.2010 10:08 | Autor: admin

Oblačnosti na konci týždňa máme dosť. Zasahuje k nám oblasť nízkeho tlaku vzduchu a v nej postupujúci zvlnený studený front. Ten opäť prinesie aj oblačnosť aj zrážky.

Piatok bude teda podobne ako štvrtok, oblačný až zamračený. Od juhozápadu sa počas dňa opäť nasunie oblačnosť a znovu čakáme na viacerých miestach dážď alebo prehánky. Ešte sa môže vyskytovať hmla alebo nízka oblačnosť aj v priebehu dopoludnia. Teplota už nižšia ako po uplynulé dni, ale stála na už vlastne začínajúcu druhú polovicu novembra, vysoká. Dnes bude od 7 do 12 st.

Aj na horách  dnes bude zamračené a spŕchne, od 1500 m posneží, ale len tak rekreačne. Vo výške 1500 m bude dnes od 0 do 4 st.

Vietor dnes u nás aj v nížinách, aj na kopcoch bude viať prevažne od juhu do 20 km/h. V popoludňajších hodinách sa však vietor bude stáčať na severozápadný, ale jeho rýchlosť sa meniť nebude.

Víkend by mal podľa dnešných materiálov pokračovať  v takomto dušičkovom duchu. Oblačnosť, hmla, dážď a sychravo, teplota bez zmeny do 11 st v najteplejších lokalitách.

popoludňajšie zrážky zasiahnu väčšinu územia

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...