Štvrtok u nás.

25.11.2010 9:25 | Autor: admin

Po chladnej noci, kedy teplota máličko nad nulou bola iba na juhozápade, štartuje Katarína s príjemnou, prevažne slnečnou oblohou. Stále k nám prúdi od západu chladný vzduch, jeho intenzita nepoľavuje.

Počasie u nás je stále pod vplyvom tlakovej níže, ktorá má svoj stred nad Pobaltím. Arktický vzduch ovplyvňuje nielen nás, ale  aj našich európskych susedov. Jeho chlad pociťujú aj Francúzi a Španieli.

Katarína bude u nás polooblačná až oblačná, ale na severe nášho územia bude oblačnosti počas celého dňa dosť. Tu bude prevažne veľká oblačnosť a tu čakajte v priebehu celého dňa aj snehové prehánky a k čerstvým asi 10 cm, čo tam máme, pribudnú ďalšie 2 cm nového. Dnešná teplota bude od -1 st práva na severe po 7 st na juhu.

Aj na hory prišla zima ako sa patrí. Je nasnežené, dnes v 1500 m bude prevažne oblačno a aj dnes bude posnežovať. Teplota dnes v tejto výške od -7 do -4 st.

Aj ďalšie dni budú v znamení studeného vzduchu a mrazu v noci. Postupne sa objaví sneh aj v nížinách, tak nech nás nájde pripravených.

oblasť s nízkymi teplotami sa stále rozširuje, teplota nad 5°C len na juhu

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...