Teplo, teplo, teplo….

1.11.2010 17:40 | Autor: admin

Prvý novembrový deň bol extrémne teplý, na severozápade bolo viac ako 18 st. Teplo bolo v celej západnej polovici, teplota 16 st na Kysuciach a Orave dnes bolo celkom bežná. Len škoda toho silného vetra, mali by sme úplne iné vnímanie teploty  pri menej veternom počasí.

V podvečerných hodinách sa už začala zväčšovať oblačnosť na západe. Súvisí to s približujúcou sa brázdou nízkeho tlaku od západu do Karpatskej oblasti.  Znamená to, že zajtra bude viac oblačnosti na oblohe a nedajú sa v západnej polovici vylúčiť aj občasné nesmelé dažďové kvapky. Teplo ale zostane. Stále k nám bude prúdiť od juhu až juhozápadu vo vyšších vrstvách atmosféry teplý vlhký vzduch.

V noci bude v západnej polovici prevažne oblačno, vo východnej polovici zase polooblačno. Do rána sa ochladí na západe na 10 až 5 st, vo východnej časti bude chladnejšie, 5 až 0 st.  Stále bude fúkať vietor od juhovýchodu do 30 km/h, vo východnej polovici krajiny bude len do 15 km/h.

Deň bude tiež rozdielny v západnej a východnej časti krajiny.  V západnej časti bude prevažne oblačno, ojedinele slabuliiiinké zrážky. Vo východnej časti bude polooblačno až oblačno, bez dažďa či prehánok, ale zato s rannými hmlami alebo nízkou oblačnosťou.  Teplota na celom území bude od 12 do 17 st, najteplejšie lokality , ako napr. Topoľčany, Prievidza, ale aj Žilina  môžu mať aj vyššiu teplotu a to aj napriek prevažne oblačnej oblohe. Stále bude viať vietor silnejšie na juhozápade, kde to bude od juhovýchodu do 25 km/h. Inde len slabý vietor.

Na horách bude pokračovať teplé jesenné počasie, teplota okolo poludnia v 1500 m 11 ač 14 st.

Ďalšie dni ? Bez podstatnej zmeny.

teplá jeseň pokračuje aj naďalej

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...