Veľmi teplo.

15.11.2010 21:10 | Autor: admin

Pondelok pokračoval v teplom jesennom počasí.  Ráno a dopoludnia sa objavili hmly, najmä v nižších polohách stredného Slovenska, kde bránila dopoludnia vzostupu teploty. Dnešné maximum dosiahlo nad 18 st, a v Poprade sa teplota znovu neudržala a prekonala rekord. Dnes, podobne ako včera, bolo v Poprade 16,7 °C.

Stále k nám prúdil a aj bude prúdiť teplý vzduch pop prednej strane tlakovej níže nad severom Talianska a Jadranom . Znamená to, že aj utorok bude patriť k  mimoriadne teplým jesenným dňom.

Noc bude polojasná, nad ránom s tvoriacimi sa hmlami alebo nízkou oblačnosťou. Do rána sa ochladí na 9 až 4 st.  Deň bude  polojasný až oblačný, dopoludnia s hmlami alebo nízkou oblačnosťou. Naďalej bude pokračovať veľmi teplé počasie, aj zajtrajšia teplota bude o o 9 st vyššia ako by mali byť, predpokladáme teplotu od 11 do 17 st.  Aj na horách bude teplo, slnečno, teplota v 1500 m bude od 8 do 12 st.

Vietor bude od východu do 20 km/h, ale bude stále slabnúť.

Počasie stále nerešpektuje kalendár, ale postupne sa predsa len začne viac podobať na jeseň, pribudne hmiel, oblačnosti, zrážok a aj sa bude ochladzovať. Toto všetko už od stredy.

teplo pokračuje aj naďalej

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...