Európske počasie.

3.12.2010 12:44 | Autor: admin

Celé vnútrozemie kontinentu má bielu zimu. Posnežieva, posnežieva, ak by bolo toho zopár cm, bolo by to fajn, ale sneží a snehu už máme na niekoľko desiatok cm. Vo Švajčiarsku už v niektorých kantonoch vyhlásili stav ohrozenia, v Bavorsku v Nemeckej republike tiež radili radšej si premyslieť presun po krajine.

Niektoré krajiny majú zase problémy s teplotou. V Španielsku poklesla teplota  v noci pod  nulu v hlavnom meste a cez deň sa zdvíha len na necelé 4 st, čo je v tamojších podmienkach na začiatok decembra netypické. Iné, ešte nižšie teploty, majú naši susedia v Poľsku. V natečenom studenom vzduchu, pri vyjasnení a čerstvom snehu tam už v stredu mali na severe -27 °C ako nočné minimum a cez deň vo štvrtok mala Varšava ako denné maximum -12 °c. Dnes tam tiež výdatne sneží a ak sa v nedeľu vyjasní, majú pred sebou ďalšiu studenú noc.

S extrémom na druhú stranu sa môžu pochváliť Bulhari. Oni sa v uplynulých dňoch nachádzali na prednej strane tlakovej níže, teda prúdil k nim teplý vzduch od juhu. Táto situácia spôsobila rekordne vysoké denné teploty na mnohých miestach Bulharska. Sofia včera maximum viac ako 20 °C, dnes opäť veľmi vysoká teplota, o 12. 00 na juhovýchode Bulharska pri premenlivej oblačnosti 20 °C, na pobreží 14- 16 °C. Kúpať sa už nedá, ale krátky rukáv sa ešte využije.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...