Európske počasie.

3.12.2010 12:44 | Autor: admin

Celé vnútrozemie kontinentu má bielu zimu. Posnežieva, posnežieva, ak by bolo toho zopár cm, bolo by to fajn, ale sneží a snehu už máme na niekoľko desiatok cm. Vo Švajčiarsku už v niektorých kantonoch vyhlásili stav ohrozenia, v Bavorsku v Nemeckej republike tiež radili radšej si premyslieť presun po krajine.

Niektoré krajiny majú zase problémy s teplotou. V Španielsku poklesla teplota  v noci pod  nulu v hlavnom meste a cez deň sa zdvíha len na necelé 4 st, čo je v tamojších podmienkach na začiatok decembra netypické. Iné, ešte nižšie teploty, majú naši susedia v Poľsku. V natečenom studenom vzduchu, pri vyjasnení a čerstvom snehu tam už v stredu mali na severe -27 °C ako nočné minimum a cez deň vo štvrtok mala Varšava ako denné maximum -12 °c. Dnes tam tiež výdatne sneží a ak sa v nedeľu vyjasní, majú pred sebou ďalšiu studenú noc.

S extrémom na druhú stranu sa môžu pochváliť Bulhari. Oni sa v uplynulých dňoch nachádzali na prednej strane tlakovej níže, teda prúdil k nim teplý vzduch od juhu. Táto situácia spôsobila rekordne vysoké denné teploty na mnohých miestach Bulharska. Sofia včera maximum viac ako 20 °C, dnes opäť veľmi vysoká teplota, o 12. 00 na juhovýchode Bulharska pri premenlivej oblačnosti 20 °C, na pobreží 14- 16 °C. Kúpať sa už nedá, ale krátky rukáv sa ešte využije.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....