Oblačný začiatok posledného týždňa.

26.12.2010 22:24 | Autor: admin

Sviatočná nedeľa bola na celom Slovensku studená, zamrznutá. Na západe fučalo, stred a východ zase snežil.  V podobnom duchu sa bude niesť aj pondelok.

Od severozápadu sa k nám v prízemnej vrstve rozširuje výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Ten už v noci spôsobí postupné ubúdanie oblačnosti v západnej polovici krajiny. Zároveň sa však vo vyšších vrstvách ovzdušia bude nad nami nachádzať brázda nízkeho tlaku a tá zase spôsobí, že na strednom a východnom Slovensku bude stále veľa oblačnosti a bude aj jemne snežiť.

V noci poklesne teplota na -3 až -7 st, ale v severných okresoch to bude nižšie, -8 až -14 st.  Cez deň bude na západe už zmenšená oblačnosť a len ojedinele snehové prehánky. Oblačno až zamračené bude na strednom a východnom Slovensku, tu bude aj posnežievať. Teplota  vystúpi na -8 až -1 st. Na horách očakávajte sneženie a v 1500 m okolo poludnia bude -14 st. Vietor zoslabne , už bude bez nárazov, a jeho rýchlosť bude len do 25 km/h.

Studený charakter počasia sa zachová po celý týždeň, bude mrazivo, ale sneženie, také to výdatnejšie, by sa malo objaviť až ku koncu týždňa.

do rána mrzne na celom Slovensku

veríte na nulovú teplotu na juhovýchode ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...