Oblačný začiatok posledného týždňa.

26.12.2010 22:24 | Autor: admin

Sviatočná nedeľa bola na celom Slovensku studená, zamrznutá. Na západe fučalo, stred a východ zase snežil.  V podobnom duchu sa bude niesť aj pondelok.

Od severozápadu sa k nám v prízemnej vrstve rozširuje výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Ten už v noci spôsobí postupné ubúdanie oblačnosti v západnej polovici krajiny. Zároveň sa však vo vyšších vrstvách ovzdušia bude nad nami nachádzať brázda nízkeho tlaku a tá zase spôsobí, že na strednom a východnom Slovensku bude stále veľa oblačnosti a bude aj jemne snežiť.

V noci poklesne teplota na -3 až -7 st, ale v severných okresoch to bude nižšie, -8 až -14 st.  Cez deň bude na západe už zmenšená oblačnosť a len ojedinele snehové prehánky. Oblačno až zamračené bude na strednom a východnom Slovensku, tu bude aj posnežievať. Teplota  vystúpi na -8 až -1 st. Na horách očakávajte sneženie a v 1500 m okolo poludnia bude -14 st. Vietor zoslabne , už bude bez nárazov, a jeho rýchlosť bude len do 25 km/h.

Studený charakter počasia sa zachová po celý týždeň, bude mrazivo, ale sneženie, také to výdatnejšie, by sa malo objaviť až ku koncu týždňa.

do rána mrzne na celom Slovensku

veríte na nulovú teplotu na juhovýchode ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...