Príjemný štvrtok.

2.12.2010 10:03 | Autor: admin

Po noci, keď teplota klesla pod nulu, sa začína obloha vyjasňovať. Zatiaľ je to len opatrné, ale je tu šanca aj na výraznejšie zmenšenie oblačnosti.  V priebehu noci slabo pršalo vo východnej polovici krajiny a tvorila sa lokálne poľadovica. Teraz už ale teplota stúpa a ľad sa topí.

Dnes sa budeme nachádzať v nevýraznom poli tlaku vzduchu, povedané po slovensky, nečakáme žiadne výrazné tlakové zmeny v našej blízkosti. pripravme sa na oblačný až polooblačný deň. trošku nás zohreje slniečko a roztopí sneh, ktorého máme aj v nížinách do 10 cm. Na východe sa objavia aj slabé zrážky, ktoré budú v nížinách prevažne vo forme dažďa, prípadne dažďa so snehom.  Štvrtková teplota vystúpi na -2 st na severe, v nížinách predpokladáme do 4 st .

Na horách bude príjemne, bez sneženia, bez vetra, teplota v 1500 m dosiahne od -2 do -6 st, čo je na túto ročnú dobu normálne.

Zmena príde v noci, to by sa malo výraznejšie otepliť a dážď, ktorý bude pršať v noci, môže na mnohých miestach namŕzať. V piatok sa očakáva sneženie až od približne 800 m.

dnešné oteplenie pocítime na celom území

dnes budú zrážky najmä na východe, v nížinách prevažne dážď

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...