Teplejšia nedeľa.

11.12.2010 22:46 | Autor: admin

V dnešný deň na mnohých miestach snežilo, ale podvečer sa na západe do sneženia miešal dážď. To už bola predzvesť teplejšieho prúdenia nad Slovensko. Teplejšie však bude len zopár hodín a znova začne mrznúť ….

Teplý sektor tlakovej níže je široký len zopár km a hneď nasleduje studený front, za ktorým k nám znovu začne prúdiť studený vzduch.  V noci bude prevládať zamračená obloha a na mnohých miestach bude snežiť. Výnimkou bude juh západného a stredného Slovenska, kde to môže byť aj dážď so snehom, prípadne dážď. Do rána sa ochladí na -6 až -2 st, na juhu západného a stredného Slovenska čakáme do 2 st nad nulou.

aj deň bude v znamení veľkej oblačnosti a sneženia, len tie isté lokality ako v noci budú teplejšie a bude tu dážď so snehom, či dážď. Nedeľné maximum bude od -5 do 0, ale jžné časti západného a stredného Slovenska budú mať teplotu až do 4 st. Stále bude viať vietor od severozápadu do 30 km/h, v nárazoch do 50 km/h a budú sa tvoriť snehové jazyky a záveje.

Aj hory budú zahalené do oblačnosti a bude snežiť. v 1500 m bude okolo -5  st a vietor bude mať rýchlosť do 55 km/H, v nárazoch o máličko viac.

Vo večerných hodinách by mal prejsť cez naše územie studený front a za ním sa obnoví prílev studeného vzduchu k nám. Naplno sa však toto prúdenie prejaví počas celého budúceho týždňa. Ešte sa máme na čo tešiť.

východ zostane zamrznutý po celý deň

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...