Teplejšia nedeľa.

11.12.2010 22:46 | Autor: admin

V dnešný deň na mnohých miestach snežilo, ale podvečer sa na západe do sneženia miešal dážď. To už bola predzvesť teplejšieho prúdenia nad Slovensko. Teplejšie však bude len zopár hodín a znova začne mrznúť ….

Teplý sektor tlakovej níže je široký len zopár km a hneď nasleduje studený front, za ktorým k nám znovu začne prúdiť studený vzduch.  V noci bude prevládať zamračená obloha a na mnohých miestach bude snežiť. Výnimkou bude juh západného a stredného Slovenska, kde to môže byť aj dážď so snehom, prípadne dážď. Do rána sa ochladí na -6 až -2 st, na juhu západného a stredného Slovenska čakáme do 2 st nad nulou.

aj deň bude v znamení veľkej oblačnosti a sneženia, len tie isté lokality ako v noci budú teplejšie a bude tu dážď so snehom, či dážď. Nedeľné maximum bude od -5 do 0, ale jžné časti západného a stredného Slovenska budú mať teplotu až do 4 st. Stále bude viať vietor od severozápadu do 30 km/h, v nárazoch do 50 km/h a budú sa tvoriť snehové jazyky a záveje.

Aj hory budú zahalené do oblačnosti a bude snežiť. v 1500 m bude okolo -5  st a vietor bude mať rýchlosť do 55 km/H, v nárazoch o máličko viac.

Vo večerných hodinách by mal prejsť cez naše územie studený front a za ním sa obnoví prílev studeného vzduchu k nám. Naplno sa však toto prúdenie prejaví počas celého budúceho týždňa. Ešte sa máme na čo tešiť.

východ zostane zamrznutý po celý deň

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...