Teplo bude vrcholiť.

22.12.2010 18:44 | Autor: admin

Už niekoľko dní je poveternostná situácia veľmi nudná. Nad západnou Európou sa stále nachádza tlaková níž a po jej prednej strane k nám prúdi teplý vzduch. Prúdenie teplého vzduchu k nám by malo vrcholiť v priebehu zajtrajšieho dňa.

V noci očakávame veľkú oblačnosť, len ojedinele  bude menej oblačnosti. Očakávame aj slbé zrážky v podobe mrholenie či občasného dažďa. Do rána teplota poklesne na 5 až 0 st. Aj cez deň sa udrží veľa oblačnosti, najmä v nižších polohách. Ojedinele sa v nížinách hmla rozpadne a vykukne slnko. Toho bude viac od nad. výšky asi 600-700 m.  Po západe slnka začne ale pribúdať oblačnosť od juhu a objaví sa dážď. Štvrtkové maximum bude od 3 do 8 st, ale pri slnečnejšej oblohe  bude teplejšie, až 10 st. Vietor bude aj v noci aj cez deň len slabý, do 20 km/h.

Hory budú polooblačné až oblačné, sneženie čakajte až do nad. výšky 1800 m. Bude teplúčko, v 1500 m sa oteplí na 5 °c, čo je na december úctyhodný výkon.

Dážď od juhu zajtra večer signalizuje aj upršaný Štedrý deň. Ale predsa by sa len malo začať ochladzovať a teplota by mala viac pripomínať zimu.

za zajtrajšie minimum by sa nemusel hanbiť ani marec

aj maximum je vysoké

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...