Teplo bude vrcholiť.

22.12.2010 18:44 | Autor: admin

Už niekoľko dní je poveternostná situácia veľmi nudná. Nad západnou Európou sa stále nachádza tlaková níž a po jej prednej strane k nám prúdi teplý vzduch. Prúdenie teplého vzduchu k nám by malo vrcholiť v priebehu zajtrajšieho dňa.

V noci očakávame veľkú oblačnosť, len ojedinele  bude menej oblačnosti. Očakávame aj slbé zrážky v podobe mrholenie či občasného dažďa. Do rána teplota poklesne na 5 až 0 st. Aj cez deň sa udrží veľa oblačnosti, najmä v nižších polohách. Ojedinele sa v nížinách hmla rozpadne a vykukne slnko. Toho bude viac od nad. výšky asi 600-700 m.  Po západe slnka začne ale pribúdať oblačnosť od juhu a objaví sa dážď. Štvrtkové maximum bude od 3 do 8 st, ale pri slnečnejšej oblohe  bude teplejšie, až 10 st. Vietor bude aj v noci aj cez deň len slabý, do 20 km/h.

Hory budú polooblačné až oblačné, sneženie čakajte až do nad. výšky 1800 m. Bude teplúčko, v 1500 m sa oteplí na 5 °c, čo je na december úctyhodný výkon.

Dážď od juhu zajtra večer signalizuje aj upršaný Štedrý deň. Ale predsa by sa len malo začať ochladzovať a teplota by mala viac pripomínať zimu.

za zajtrajšie minimum by sa nemusel hanbiť ani marec

aj maximum je vysoké

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...