Vianočné počasie.

22.12.2010 13:32 | Autor: admin

Sneh sa na našom území úspešne topí….. Teplota je na celom Slovensku nad nulou, dokonca sa bude ešte otepľovať a prúdenie teplého vzduchu zosilnie. Zrána sa aj zajtra objavia hmly a nízka oblačnosť. Ale čo bude v piatok ?

Motív tlakovej níže nad západom kontinentu, ktorá sa bude presúvať bližšie k nám, aj naďalej zostáva. Zostáva teda aj prúdenie teplého vzduchu vo vyšších vrstvách a otepľovanie. Prechod studeného frontu nebude tak rýchly ako sa javilo včera, modely ho nechávajú na 1. sviatočný deň. To znamená, že na Štedrý deň bude zamračené a hmlisto a bude aj slabo pršať. Teplo zostane , od 3 do 8 st,  Božie narodenie bude rovnako s veľkou oblačnosťou, ale dážď bude prechádzať do sneženia. Do rána sa ochladí na 5 až 0 st, cez deň očakávame 0 až 5 st. Štefan bude so snehovými prehánkami, bude veterno, v noci -1 až -6 st, cez deň -5 až -1 st a naďalej veterno.

Tento rok si ani predpovedné modely nemôžu nájsť ten správny grif na predpoveď veľkopriestorovej cirkulácie , aby nám, meteorológom, pomohli pre predpovedí počasia na sviatočné dni. Uvidíme, ako to celé nakoniec dopadne.

,

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...