Vianočné počasie.

22.12.2010 13:32 | Autor: admin

Sneh sa na našom území úspešne topí….. Teplota je na celom Slovensku nad nulou, dokonca sa bude ešte otepľovať a prúdenie teplého vzduchu zosilnie. Zrána sa aj zajtra objavia hmly a nízka oblačnosť. Ale čo bude v piatok ?

Motív tlakovej níže nad západom kontinentu, ktorá sa bude presúvať bližšie k nám, aj naďalej zostáva. Zostáva teda aj prúdenie teplého vzduchu vo vyšších vrstvách a otepľovanie. Prechod studeného frontu nebude tak rýchly ako sa javilo včera, modely ho nechávajú na 1. sviatočný deň. To znamená, že na Štedrý deň bude zamračené a hmlisto a bude aj slabo pršať. Teplo zostane , od 3 do 8 st,  Božie narodenie bude rovnako s veľkou oblačnosťou, ale dážď bude prechádzať do sneženia. Do rána sa ochladí na 5 až 0 st, cez deň očakávame 0 až 5 st. Štefan bude so snehovými prehánkami, bude veterno, v noci -1 až -6 st, cez deň -5 až -1 st a naďalej veterno.

Tento rok si ani predpovedné modely nemôžu nájsť ten správny grif na predpoveď veľkopriestorovej cirkulácie , aby nám, meteorológom, pomohli pre predpovedí počasia na sviatočné dni. Uvidíme, ako to celé nakoniec dopadne.

,

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....