Zmiešaný pondelok.

5.12.2010 20:05 | Autor: admin

Zosilnenie vetra signalizuje priblíženie brázdy nízkeho tlaku k nášmu územiu. Brázda zase signalizuje zmenu v počasí…. Čo to bude tentoraz ?

V noci začne pribúdať oblačnosť, bude prevažne oblačno a nedá sa vylúčiť slabé občasné snež. V juhozápadnom prúdení k nám totiž príde zvlanené teplotné rozhranie. Do rána teplota klesne na -2 až -6 st, ale na severe a v horských dolinách bude ešte o asi 3 st chladnejšie. Ak to porovnáme s dnešnou nocou, výrazne sa oteplí.

Oteplenie sa prejaví aj cez deň. Spočiatku začne snežiť, ale v priebehu dňa sa začne sneženie v nížinách meniť na dážď so snehom a postupne aj dážď. Hranica sneženia sa zvýši na asi na 600 m. Denná teplota bude tiež vyššia, od -2 na severe po 3 st na juhu.

Pri vetre od juhovýchodu do 30 km/h sa môžu vytvárať snehové jazyky a záveje. NA horách však opatrne, bude síce teplejšie,v 1500 m okolo -3 st a bude snežiť, ale vietor bude viať až 50 km/h .

V pondelok sa začína teplejšie obdobie tohto týždňa, ktoré by malo podľa predpokladov trvať približne do štvrtka a potom sa začne znova ochladzovať.

oveľa teplejšie v pondelok ako v nedeľu....

.....ale aj oveľa zrážkovejšie....

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....