Kam za teplom.

24.1.2011 16:42 | Autor: admin

V Európe chlad, mráz, sneh, ale sú lokality, kde sa človek nemusí báť vyzliecť do plaviek a skočiť do vody. Nemusí byť ani členom Klubu ľadových medveďov.

Napríklad na Kube majú a aj najbližšie dni budú mať málo oblačnosti na oblohe, v noci bude teplota klesať na 17 až 14 st a cez deň sa bude dať opáliť pri teplote 24 až 29 st. Voda už chladne, 24 °C . No, uznajte, skutočné leto !

Teplo je aj v Dominikánskej republike, len tu čakajú v priebehu nasledujúcich 3 dní prechod frontálneho systému a s tým súvisiace prehánky a búrky popoludní. Denné maximum bude tiež do 29 st a voda má podobnú teplotu ako v blízkosti Kuby.

Ak ste sa rozhodli navštíviť karneval v Brazílii, tak ešte nejaký ten týždeň,dva musíte počkať, ale teplo je tam už teraz. Tiež sa popoludní vytvára intenzívna búrková činnosť, ale dážď len schladí rozpálený vzduch. Teplota v noci je od 24 do 22 st ( kedy budú u nás takto teplé dni ?)  a cez deň je teplota od 30 do 38 st. Voda o asi 2 st teplejšie ako v prípade Kuby.

A niečo bližšie k našim hraniciam…..snáď juh Španielska, kde v Andalúzii bude najbližšie dni v noci od 10 do 7 st a cez deň od 12 do 16 a bude pršať, alebo ak máte radi slnko, tak Egypt, oblať v okolí Červeného mora (napr. Hurghada), kde bude v noci 16 až 13 st a cez deň 23 až 26 st.  Vzduch je príjemne teplý  a  voda má tiež pre našinca fajn teplotu na kúpanie 23 st.

pláže lákajú aj v zime

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....