Kam za teplom.

24.1.2011 16:42 | Autor: admin

V Európe chlad, mráz, sneh, ale sú lokality, kde sa človek nemusí báť vyzliecť do plaviek a skočiť do vody. Nemusí byť ani členom Klubu ľadových medveďov.

Napríklad na Kube majú a aj najbližšie dni budú mať málo oblačnosti na oblohe, v noci bude teplota klesať na 17 až 14 st a cez deň sa bude dať opáliť pri teplote 24 až 29 st. Voda už chladne, 24 °C . No, uznajte, skutočné leto !

Teplo je aj v Dominikánskej republike, len tu čakajú v priebehu nasledujúcich 3 dní prechod frontálneho systému a s tým súvisiace prehánky a búrky popoludní. Denné maximum bude tiež do 29 st a voda má podobnú teplotu ako v blízkosti Kuby.

Ak ste sa rozhodli navštíviť karneval v Brazílii, tak ešte nejaký ten týždeň,dva musíte počkať, ale teplo je tam už teraz. Tiež sa popoludní vytvára intenzívna búrková činnosť, ale dážď len schladí rozpálený vzduch. Teplota v noci je od 24 do 22 st ( kedy budú u nás takto teplé dni ?)  a cez deň je teplota od 30 do 38 st. Voda o asi 2 st teplejšie ako v prípade Kuby.

A niečo bližšie k našim hraniciam…..snáď juh Španielska, kde v Andalúzii bude najbližšie dni v noci od 10 do 7 st a cez deň od 12 do 16 a bude pršať, alebo ak máte radi slnko, tak Egypt, oblať v okolí Červeného mora (napr. Hurghada), kde bude v noci 16 až 13 st a cez deň 23 až 26 st.  Vzduch je príjemne teplý  a  voda má tiež pre našinca fajn teplotu na kúpanie 23 st.

pláže lákajú aj v zime

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...