Slnečnejšia nedeľa.

16.1.2011 10:00 | Autor: admin

Do Karpatskej kotliny sa začína rozširovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Za studeným frontom sa k nám dostal chladnejší vzduch, preto aj teplota dnes ráno poklesla pod nulu, ale tento chladnejší vzduch výraznejšie nezníži dnešné denné teploty.

Očakávame, že zostane polooblačno až oblačno, aj keď v dopoludňajších hodinách sa v nižších polohách objaví hmla či nízka oblačnosť. Dnešná maximálna teplota bude v intervale 4 až 9 st, čo je na január skutočne vysoká. Zrážky sú síce málo pravdepodobné, ale nedajú sa vylúčiť v severných okresoch Slovenska,  s väčšou pravdepodobnosťou na východe územia.Vietor premenlivý do 20 km/h.

Hory budú tiež polooblačné, v 1500 m dnes predpokladáme teplotu okolo poludnia 1 st.  Aj keď na horách sme v uplynulých hodinách mali búrlivý vietor do 60 km/h, tento slabne a dnes už predpokladáme, že vietor od západu bude mať rýchlosť do 35 km/h.

Stále sa bude udržiavať teplota netypická pre január, ale  dobrá správa je, že ku koncu týždňa sa vráti zima. Na ako dlho, to je ešte predčasné hovoriť….

stále teplota nad normálnu januárovú hodnotu

dnešné zrážky len symbolické

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....