Slnečnejšia nedeľa.

16.1.2011 10:00 | Autor: admin

Do Karpatskej kotliny sa začína rozširovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Za studeným frontom sa k nám dostal chladnejší vzduch, preto aj teplota dnes ráno poklesla pod nulu, ale tento chladnejší vzduch výraznejšie nezníži dnešné denné teploty.

Očakávame, že zostane polooblačno až oblačno, aj keď v dopoludňajších hodinách sa v nižších polohách objaví hmla či nízka oblačnosť. Dnešná maximálna teplota bude v intervale 4 až 9 st, čo je na január skutočne vysoká. Zrážky sú síce málo pravdepodobné, ale nedajú sa vylúčiť v severných okresoch Slovenska,  s väčšou pravdepodobnosťou na východe územia.Vietor premenlivý do 20 km/h.

Hory budú tiež polooblačné, v 1500 m dnes predpokladáme teplotu okolo poludnia 1 st.  Aj keď na horách sme v uplynulých hodinách mali búrlivý vietor do 60 km/h, tento slabne a dnes už predpokladáme, že vietor od západu bude mať rýchlosť do 35 km/h.

Stále sa bude udržiavať teplota netypická pre január, ale  dobrá správa je, že ku koncu týždňa sa vráti zima. Na ako dlho, to je ešte predčasné hovoriť….

stále teplota nad normálnu januárovú hodnotu

dnešné zrážky len symbolické

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...