Utorok bez podstatnej zmeny.

31.1.2011 23:24 | Autor: admin

Stále je naše počasie ovplyvňované tlakovou výšou nad vnútrozemím európskeho kontinentu. Jej stred bol dnes nad Českou republikou. Ale predsa je tu menšia zmena-od západu, od Atlantiku sa k nám po jej okraji vo vyšších vrstvách dostane teplejší vzduch.  Netešte sa, v zime to znamená, že pribudne hmiel, na premiešanie a oteplenie v spodných hladinách by sme potrebovali výrazný front. Ten je zatiaľ v nedohľadne.

Preto aj utorok bude v noci prevažne polojasný, v nižších polohách s početnými hmlami a studený. Do rána poklesne teplota na -13 až -17 st, ale na miestach s oblačnosťou na -7 až -12 st. Cez deň bude ráno a dopoludnia v nižších polohách hmlisto a hmly sa udržia miestami aj popoludní. Z hmiel môže vypadávať zopár snehových vločiek. Od stredných polôh a ojedinele aj v nížinách jasno až polojasno. Maximálna teplota sa pri hmlistom počasí bude udržiavať pod nulou, od -8 do -4 st, pri slnečnej oblohe bude od -4 do 2 st. Aj v noci aj cez deň len slabý vietor.

Hory budú nádherné ! Nezabudnite si kvalitný opaľovací krém, budete ho potrebovať. Na horách bude prevládať slnečná obloha, vo výške 1500 m očakávame 1 st.

Tlaková výš pomaly slabne, ale výraznejšia zmena príde až počas víkendu.

v noci stále silné mrazy...

...ktoré sa cez deň len slabo zmiernia

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...