Utorok bez podstatnej zmeny.

31.1.2011 23:24 | Autor: admin

Stále je naše počasie ovplyvňované tlakovou výšou nad vnútrozemím európskeho kontinentu. Jej stred bol dnes nad Českou republikou. Ale predsa je tu menšia zmena-od západu, od Atlantiku sa k nám po jej okraji vo vyšších vrstvách dostane teplejší vzduch.  Netešte sa, v zime to znamená, že pribudne hmiel, na premiešanie a oteplenie v spodných hladinách by sme potrebovali výrazný front. Ten je zatiaľ v nedohľadne.

Preto aj utorok bude v noci prevažne polojasný, v nižších polohách s početnými hmlami a studený. Do rána poklesne teplota na -13 až -17 st, ale na miestach s oblačnosťou na -7 až -12 st. Cez deň bude ráno a dopoludnia v nižších polohách hmlisto a hmly sa udržia miestami aj popoludní. Z hmiel môže vypadávať zopár snehových vločiek. Od stredných polôh a ojedinele aj v nížinách jasno až polojasno. Maximálna teplota sa pri hmlistom počasí bude udržiavať pod nulou, od -8 do -4 st, pri slnečnej oblohe bude od -4 do 2 st. Aj v noci aj cez deň len slabý vietor.

Hory budú nádherné ! Nezabudnite si kvalitný opaľovací krém, budete ho potrebovať. Na horách bude prevládať slnečná obloha, vo výške 1500 m očakávame 1 st.

Tlaková výš pomaly slabne, ale výraznejšia zmena príde až počas víkendu.

v noci stále silné mrazy...

...ktoré sa cez deň len slabo zmiernia

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....