Vrtochy počasia.

10.1.2011 10:31 | Autor: admin

V strednej Európe stále prevláda teplý charakter januárového počasia. Prúdenie teplého vzduchu sa prejavuje nielen vysokými dennými a nočnými teplotami, ale veľmi rýchlo mizne sneh aj z polôh nad 1400 m a voda, ktorá jeho topením vzniká, napĺňa vodné toky.

Veľmi nepriaznivá situácia je nielen v Nemecku, kde rieka Rýn ukazuje svoje plné koryto, ale aj prihraničné regióny Francúzska s Nemeckom majú problém s vysokými vodnými hladinami a pretože sa tam aj dnes očakáva dážď, hrozba povodní je stále vysoko aktuálna.   Aj sever Talianska hlási problémy s riekami a s očakávanými vysokými zrážkovými úhrnmi.

Úplne iné situácia je v severských krajinách. Fínsko aj Nórsko upozorňujú na problémy s iným skupenstvom vody. Niektoré cesty v spomínaných krajinách sú neprejazdné, pretože je na nich až do 1 m vysoká vrstva snehu. V Nórsku je problém s lavínami a silným vetrom.

U našich susedov, či už v Maďarsku, Rakúsku, Čechách, ale aj v niektorých regiónoch Poľska, bude situáciu komplikovať hustá hmla. Aj to je jeden z následkov prúdenia teplého vlhkého vzduchu do Karpatskej kotliny. Aj dnes a aj zajtra sa očakáva tvorba hmiel s dohľadnosťou menej ako 100 m.

Nech už ste kdekoľvek, rešpektujte aktuálne počasie, stále ešte ťaháme za kratší koniec.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....