Menej oblačný štvrtok ?

3.2.2011 9:00 | Autor: admin

Včera sa cez naše územie presúval ďalej na východ studený front. Je pravda, že sa neprejavil výraznými zrážkami, ale už zosilnenie vetra nad 6 m/s sa na juhozápade prejavilo slnečnejším počasím.

Noc bola ale studená, práve preto,  že sa v západnej časti krajiny krajiny zmenšila oblačnosť. Tu poklesla teplota až k -10 st, čo je na Záhorie, Bratislavu a okolie Trnavy dosť.

Zatiaľ sa prejavuje nízka inverzná oblačnosť na mnohých miestach krajiny, ale tá sa bude dnes rozpadať oveľa rýchlejšie ako tomu bolo v uplynulých dňoch. Zostať by mala len ja juhu stredného slovenska a čiastočne na východe krajiny. Inak bude prevažovať polooblačno až oblačno. Večer sa však už prejaví blízkosť frontálneho systému od západu a slabé občasné sneženie na severozápade. Dnešné maximum bude od -1  do 4 st , ale na miestach s hmlou, či nízkou oblačnosťou zostane stále do -5 st. Vietor slabý, do 15 km/h.

Hory budú slnečné, podvečer však začne pribúdať oblačnosť a objaví sa slabé sneženie. V 1500 m bude dnes napoludnie 2 st .

Za frontálnym systémom  k nám začne prúdiť teplý oceánsky vzduch a výrazne sa zdvihnú aj nočné aj denné teploty.

teplota sa udrží pod nulou najmä na východe Slovenska

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....