Studenší vzduch pred dverami.

11.2.2011 10:28 | Autor: admin

Už ráno sa na niektorých miestach západu objavili dažďové kvapky, ktoré boli namiešané so snehovými vločkami, ba dokonca na Orave aj čisto snežilo. začína nás ovplyvňovať postupujúca tlaková níž, ktorá si to zo Škandinávie a Dánska nasmerovala rovno cez nás ďalej na juhovýchod. Čo to bude pre naše počasie znamenať ?

Dne čakajte prevažne oblačný deň, prechodne dokonca až zamračený a so zrážkami. Popísať presne čo kde bude, nie je jednoduché, pretože predpokladáme, že to bude v nížinách západného a stredného Slovenska prevažne dážď, prípadne dážď so snehom. Na západe od výšky asi 700 m sneženie, na východe krajiny sa dá sneženie očakávať aj v nížinách. Dnešné maximum bude zväčša od 2 do 7 st, len na juhozápade bude teplejšie, ale načakajte rekordy. Zosilnie vietor, bude od severozápadu do 30 km/h, na západe miestami v nárazoch do 55 km/h.

Na horách dnes opatrne ! Aj tu sa ochladí, v 1500 m dnes okolo -4 st, ale vietor bude búrlivý, čo je priemerná rýchlosť vyššia ako 60 km/h, na hrebeňoch hôr pozor na víchricu !!!!

na teplote už bude jemne cítiť zmenu...

dnes zrážky na mnohých miestach krajiny

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....