Teplo aj v pondelok.

13.3.2011 20:18 | Autor: admin

Nedeľa priala aktivitám vonku, či už prechádzky, turistika, alebo aj bicykel. Aj pondelk bude pokračovať v tomto, môžeme povedať, už v jarnom duchu.

V noci predpokladáme, že bude polooblačno, miestami až oblačno a aj v noci bude teplo. Nočná teplota poklesne na 7 až 2 st, ale na miestach, kde sa oblačnosť stratí poklesne teplota symbolicky pod nulu, do -2 st.  Tlaková níž sa z Anglicka presunie nad Španielsko, ale na našom počasí sa vôbec nič nezmení-stále k nám bude prúdiť teplý vzduch od juhu, ktorý opäť bude tlačiť teplotu do blízkosti teplotných rekordov. Cez deň bude polooblačno až oblačno a slabé zrážky na strednom Slovensku. Pondelkové maximum bude od 10 do 16 st, ale na juhozápade bude aj teplejšie, nedá sa vylúčiť až 18 st.  Stále však bude viať nepríjemný vietor južných smerov,silnejší v noci až  do 40 km/h, ale cez deň sa utíši na 25 km/h.

Na horách bude prevažovať oblačno, teplota v 1500 m okolo 5 st, a pozor na búrlivý vietor na hrebeňoch hôr, tu vietor do 50 km/h.

teplo bude pokračovať aj v ďalších dňoch, len bude viac prepŕchať, ale na záver týždňa sa ešte ochladí  a na hory sa vráti sneh.

pondelkové maximum už s nádychom jari

pred vetrom sa schováte len na juhu krajiny

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...