Kam za teplom ?

18.5.2011 12:34 | Autor: admin

Dalo by sa povedať, že kam by sa chodilo, veď teplo máme aj doma. U nás predpokladáme teploty v najbližších dňoch do 29 st, čo už je teplota veľmi slušného letného dňa.

Ale ak sa chcete aj omočiť v teplej vode, tak tú u nás ešte nenájdete. Za teplou vodou treba ísť južnejšie, alebo poprípade úplne ďaleko.

Teplo v Európe je v Taliansku, kde sa čakajú teploty v najbližších dňoch do 29 st, čo je porovnateľné s nami, len Sicília bude mať teplejšie o asi 2 st. Zrážky sa nečakajú, Taliani sú tiež vo vysokom tlaku. Voda v Stredozemnom mori má na juhu 20 st, v blízkosti Benátok je teplota 18 st.

Tropické teploty sú aj v dominikánskej republike, len tu bude v najbližších dňoch prevládať intenzívna búrková činnosť v popoludňajších hodinách. Popoludňajšia teplota 32-34 st, ale vlhko, pre nás až moc. Voda ako polievka, 27 st.

Ak by ste sa chceli aj okúpať, ale nemáte na cestu na juh Talianska,  čo je tá lacnejšia alternatíva, je tu jedna možnosť. Slovenské teploty a slovenské termálne pramene, tých máme u nás dosť v každom kúte krajiny.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...