Kam za teplom ?

18.5.2011 12:34 | Autor: admin

Dalo by sa povedať, že kam by sa chodilo, veď teplo máme aj doma. U nás predpokladáme teploty v najbližších dňoch do 29 st, čo už je teplota veľmi slušného letného dňa.

Ale ak sa chcete aj omočiť v teplej vode, tak tú u nás ešte nenájdete. Za teplou vodou treba ísť južnejšie, alebo poprípade úplne ďaleko.

Teplo v Európe je v Taliansku, kde sa čakajú teploty v najbližších dňoch do 29 st, čo je porovnateľné s nami, len Sicília bude mať teplejšie o asi 2 st. Zrážky sa nečakajú, Taliani sú tiež vo vysokom tlaku. Voda v Stredozemnom mori má na juhu 20 st, v blízkosti Benátok je teplota 18 st.

Tropické teploty sú aj v dominikánskej republike, len tu bude v najbližších dňoch prevládať intenzívna búrková činnosť v popoludňajších hodinách. Popoludňajšia teplota 32-34 st, ale vlhko, pre nás až moc. Voda ako polievka, 27 st.

Ak by ste sa chceli aj okúpať, ale nemáte na cestu na juh Talianska,  čo je tá lacnejšia alternatíva, je tu jedna možnosť. Slovenské teploty a slovenské termálne pramene, tých máme u nás dosť v každom kúte krajiny.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....