Čo na začiatku novembra ?

30.10.2011 20:50 | Autor: admin

Október končí poveternostnou situáciou babieho leta a takto to bude pokračovať aj v prvých novembrových dňoch. Od zajtra bude u nás krajšie a najmä teplejšie počasie ako napr. v Madride.

U nás čakáme nasledujúci týždeň v nížinách prevažne inverzné počasie v nížinách. Tu musíme počítať s tým, že slnka bude minimum, za slnkom bude treba ísť buď na Kysuce, Oravu, alebo na východ, kde bude prevažovať slnečné počasie a hmly sa objavia len zrána.

Teplota bude do rána u nás klesať od 7 do 3 st, chladnejšie bude na severe a východe, kde budeme mať minimálnu teplotu od 2 do -2 st. Cez deň sa teplota znovu rozdelí na dve časti: na hmlistú a slnečnú časť. Pri hmlistej časti bude od 6 do 10 st, pri slnečnej od 11 do 15 st. Počasie sa bude odohrávať len pri slabom premenlivom vetre prípadne bezvetrí, to preto, lebo nás stále bude riadiť tlaková výš, zasahujúca k nám od východu.

Ak plánujete výlet za slnkom na juh, do Španielska by ste išli zbytočne, tu nás čaká premenlivé, prehánkové počasie, Madrid cez týždeň bude mať o 2-3 st chladnejšie ako my.  Teplejšie bude v Ríme, tu stále slnečno a slabo nad 20 st, a ak máte na Miami, tak ste vyhrali, slnko a horúco, až 29 st, popoludní dokonca s letnými búrkami.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...