Čo na začiatku novembra ?

30.10.2011 20:50 | Autor: admin

Október končí poveternostnou situáciou babieho leta a takto to bude pokračovať aj v prvých novembrových dňoch. Od zajtra bude u nás krajšie a najmä teplejšie počasie ako napr. v Madride.

U nás čakáme nasledujúci týždeň v nížinách prevažne inverzné počasie v nížinách. Tu musíme počítať s tým, že slnka bude minimum, za slnkom bude treba ísť buď na Kysuce, Oravu, alebo na východ, kde bude prevažovať slnečné počasie a hmly sa objavia len zrána.

Teplota bude do rána u nás klesať od 7 do 3 st, chladnejšie bude na severe a východe, kde budeme mať minimálnu teplotu od 2 do -2 st. Cez deň sa teplota znovu rozdelí na dve časti: na hmlistú a slnečnú časť. Pri hmlistej časti bude od 6 do 10 st, pri slnečnej od 11 do 15 st. Počasie sa bude odohrávať len pri slabom premenlivom vetre prípadne bezvetrí, to preto, lebo nás stále bude riadiť tlaková výš, zasahujúca k nám od východu.

Ak plánujete výlet za slnkom na juh, do Španielska by ste išli zbytočne, tu nás čaká premenlivé, prehánkové počasie, Madrid cez týždeň bude mať o 2-3 st chladnejšie ako my.  Teplejšie bude v Ríme, tu stále slnečno a slabo nad 20 st, a ak máte na Miami, tak ste vyhrali, slnko a horúco, až 29 st, popoludní dokonca s letnými búrkami.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....