Čo s počasím v ďalších dňoch ?

4.10.2011 21:00 | Autor: admin

Už viac ako mesiac tu s jednou jedinou poruchou máme babie leto. Prekonávame teplotné rekordy,poľnohospodári sa sťažujú na extrémne sucho…. ale už je na obzore výrazná zmena.

V priebehu piatku cez naše územie začne prechádzať studený front. Najskôr sa prejaví na severozápade, kde sa zamračí , rozprší, ale najmä ochladí. A zmena to bude riadna.

V noci bude ešte teplo, od 13 do 9 st, ale v priebehu dňa sa teplota bude dvíhať len veľmi opatrne. Na Kysuciach, Orave, Liptove sa teplota v priebehu dňa na niektorých exponovaných miestach ani nezdvihne a zostane na rannej hodnote.

Najteplejšie bude na juhovýchode, kde to ale tiež nebude nič moc, do 17 st. Na väčšine územia sa v priebehu dňa rozprší, budú to prehánky, občasný dážď, ale parazól nepomôže, bude silno veterno.

No a víkend bude ako z katalógu na pravé jesenné počasie. Premenlivo, sem-tam dážď, sem-tam slnko a natekajúci studený vzduch bude tvoriť pozadie víkendových dní. Od výšky približne 1000 m počítajte so snežením, ale snehovú vločku nájdete určite aj v okolí Turzovky. Cez noc 7 až 1 st,  cez deň 5 na severe 13 na juhu.

Treba porozmýšľať nad niečím na zohriatie.

najskôr dážď...

.... a neskôr aj sneh

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...