Čo s počasím v ďalších dňoch ?

4.10.2011 21:00 | Autor: admin

Už viac ako mesiac tu s jednou jedinou poruchou máme babie leto. Prekonávame teplotné rekordy,poľnohospodári sa sťažujú na extrémne sucho…. ale už je na obzore výrazná zmena.

V priebehu piatku cez naše územie začne prechádzať studený front. Najskôr sa prejaví na severozápade, kde sa zamračí , rozprší, ale najmä ochladí. A zmena to bude riadna.

V noci bude ešte teplo, od 13 do 9 st, ale v priebehu dňa sa teplota bude dvíhať len veľmi opatrne. Na Kysuciach, Orave, Liptove sa teplota v priebehu dňa na niektorých exponovaných miestach ani nezdvihne a zostane na rannej hodnote.

Najteplejšie bude na juhovýchode, kde to ale tiež nebude nič moc, do 17 st. Na väčšine územia sa v priebehu dňa rozprší, budú to prehánky, občasný dážď, ale parazól nepomôže, bude silno veterno.

No a víkend bude ako z katalógu na pravé jesenné počasie. Premenlivo, sem-tam dážď, sem-tam slnko a natekajúci studený vzduch bude tvoriť pozadie víkendových dní. Od výšky približne 1000 m počítajte so snežením, ale snehovú vločku nájdete určite aj v okolí Turzovky. Cez noc 7 až 1 st,  cez deň 5 na severe 13 na juhu.

Treba porozmýšľať nad niečím na zohriatie.

najskôr dážď...

.... a neskôr aj sneh

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...