Dušičkové počasie.

23.10.2011 21:45 | Autor: admin

Dnešok bol na západe a strede jednoznačne ukážkou typického jesenného počasia. Sivý poklop nad hlavou, mrholenie, teplota nič moc….jednoducho sychravo, tak dušičkovo.

Treba si uvedomiť, že dušičkové počasie je len „vyššia“verzia babieho leta. Vyskytuje sa pri dlhšie trvajúcej tlakovej výši nad nami, kedy sa vytvorí vrstva oblačnosti. Keď je tento stav čerstvý, slnko ju ešte dokáže rozpustiť, ale čím dlhšie trvá tento stav, oblačnosť mohutnie a nížiny sa halia do hmly.

To je jedna z možností…. ďalšia je tá dnešná, keď sa vo vyššíc vrstvách dostáva k nám teplý a vlhký vzduch. Čo to dokáže urobiť s počasím, to sme videli.

Pretože aj v ďalších dňoch k nám bude prúdiť podobný vzduch a rovnako budeme pod vplyvom vyššieho tlaku vzduchu, aj počasie bude podobné tomu dnešnému. Hmly a mrholenie v nižších polohách, len ojedinele zmenšená oblačnosť. Vzduch sa cez deň ohreje na 7 až 14 st. Vyššia teplota bude pri slnečnej oblohe, nižšia pri celodenne zamračenej oblohe. V noci sa ale teplota udrží nad nulou, takže mráz v noci nehrozí ani na severe, alebo v dolinách či kotlinách.

Aj keď to nie je ktovie aká predpoveď, treba brať do úvahy, že október už končí a lepšie počasie môžeme už ťažko čakať.

nížiny v hmle budú v nasledujúcich dňoch stále častejšie a častejšie...

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....