Razantný nástup jesene.

7.10.2011 20:50 | Autor: admin

Už nad ránom sa začalo počasie u nás meniť.

Noc bola ešte teplá, teplúčka, ak si pozrieme dátum v kalendári, mali sme 15 až 10 st, ale …..Nad ránom k nám prišiel od severozápadu studený front. Najskôr sa objavil na severozápade, ale už krátko po 7.00 bol aj na juhozápade, kde sa zamračilo a rozpršalo. A odvtedy už teplota v tejto časti Slovenska len klesala. Môžeme povedať, že najteplejšie bolo hneď ráno, popoludní sme tu mali len 8 až 12 st pri zamračenej oblohe a početných zrážkach. K tomu nám deň znepríjemňoval aj studený silný nárazový vietor. Počasie jedna báseň.

Celkom inak to bolo na východe. Tam front dorazil až popoludní a bolo teda dosť času, aby sa vzduch zohrial až na viac ako 20 st. Tu bol ešte parádny baboletný deň ! Ale vo večerných hodinách prší už aj tu.

Studený vzduch k nám stále ešte nateká…. jeho prílev sa vo večerných hodinách prejavil zmenou skupenstva zrážok na severe krajiny. Rozsnežilo sa na Kysuciach, Orave, v okolí Bardejova, Popradu, v Zamagurí…. Ktovie, či sa stihne vytvoriť aj snehový poprašok… To by bolo !  Z leta rovno do zimy ?!

…..a nepoteším, víkend bude o tom istom. O chlade, oblačnosti, zrážkach, aj snehových už od asi 800 m.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....