Silné zrážky v Stredomorí.

6.11.2011 18:39 | Autor: admin

U nás stále prevláda sucho, na niektorých miestach Ponitria, Pohronia a Podunajskej nížiny nepršalo poriadne od polovice augusta.Poľnohospodári už upozorňujú, že pokiaľ sa nevytvoria zásoby vody v jeseni aj v zime, bude vážne chýbať pri raste ozimín na budúcu jar.

Iná situácia so zrážkami je v týchto dňoch vo Francúzsku, Španielsku, v Taliansku a Švajčiarsku. Tam sa nachádza tlaková níž, prehlbuje sa a prejavuje sa intenzívnymi zrážkami v spomínaných krajinách.

V Taliansku včera a dnes boli na mnohých miestach búrky, aj s krúpami. Na Capri za posledných 24 h do dnešnej 13. hod spadlo viac ako 80 mm zrážok.

Aj Francúzi majú problémy s dažďom najmä na Azúrovom pobreží a pod Pyrenejami. Tu spadlo napr. v Montpellier 70 mm zrážok, na pobreží „len 50 mm“.

Španieli v San Sebastian na severe územia zaznamenali 60 mm zrážok.

Švajčiari v Locarne mali takú istú hodnotu zrážkového úhrnu.

Nádej na zoslabenie zrážok je malá, ba naopak. Všetka spomínané krajiny upozorňujú na silné zrážky aj v nasledujúcich hodinách, Francúzi a Španieli dokonca predpokladajú, že na návetriach Pyrenejí budú lokality, kde do zajtrajšieho poludnia od dnešnej polnoci spadne až viac ako 100 m zrážok a najmä Francúzi upozorňujú aj na povodne.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....