Silné zrážky v Stredomorí.

6.11.2011 18:39 | Autor: admin

U nás stále prevláda sucho, na niektorých miestach Ponitria, Pohronia a Podunajskej nížiny nepršalo poriadne od polovice augusta.Poľnohospodári už upozorňujú, že pokiaľ sa nevytvoria zásoby vody v jeseni aj v zime, bude vážne chýbať pri raste ozimín na budúcu jar.

Iná situácia so zrážkami je v týchto dňoch vo Francúzsku, Španielsku, v Taliansku a Švajčiarsku. Tam sa nachádza tlaková níž, prehlbuje sa a prejavuje sa intenzívnymi zrážkami v spomínaných krajinách.

V Taliansku včera a dnes boli na mnohých miestach búrky, aj s krúpami. Na Capri za posledných 24 h do dnešnej 13. hod spadlo viac ako 80 mm zrážok.

Aj Francúzi majú problémy s dažďom najmä na Azúrovom pobreží a pod Pyrenejami. Tu spadlo napr. v Montpellier 70 mm zrážok, na pobreží „len 50 mm“.

Španieli v San Sebastian na severe územia zaznamenali 60 mm zrážok.

Švajčiari v Locarne mali takú istú hodnotu zrážkového úhrnu.

Nádej na zoslabenie zrážok je malá, ba naopak. Všetka spomínané krajiny upozorňujú na silné zrážky aj v nasledujúcich hodinách, Francúzi a Španieli dokonca predpokladajú, že na návetriach Pyrenejí budú lokality, kde do zajtrajšieho poludnia od dnešnej polnoci spadne až viac ako 100 m zrážok a najmä Francúzi upozorňujú aj na povodne.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...