Akým počasím skončí rok 2011 ?

29.12.2011 15:49 | Autor: admin

Ešte zopár hodín a rok 2011 je minulosťou. Aké počasie nás čaká ?

V predposledný deň cez nás pôjde brázda nízkeho tlaku vzduchu a v nej uložený studený front. Budeme mať preto oblačné počasie, na mnohých miestach bude slabé sneženie, ale na juhu to bude najmä dážď so snehom, alebo dážď, pri ktorom sa môže  tvoriť lokálne poľadovica v ranných a predpoludňajších hodinách. Do rána sa ochladí na 0 až -5 st, cez deň sa vzduch zohreje na -3 až 3 st. Na horách pozor, tu bude viať prudký až búrlivý vietor, dole v nížinách to bude od severozápadu do 25 km/h.

Silvester bude s premenlivou oblačnosťou a so snehovými prehánkami, dokonca aj v nížinách. To preto, lebo za frontom k nám začne natekať chladný vzduch zo severných zemepisných šírok. Do rána bude mrznúť do -6 st, cez deň očakávame maximum okolo O st.

Silvestrovská noc bude vhodná na pozeranie ohňostrojov v našich mestách, bude prevládať zmenšená oblačnosť, ale treba sa poriadne obliecť. Teplota poklesne na -2 až -8 st, doliny a kotliny budú chladnejšie.

Nový rok bude ale zamračený, pretože k nám postúpi frontálny systém a prinesie so sebou aj zrážky, ktoré budú do výšky 500 m tekuté. Maximálna teplota na prvý deň roku 2012 bude od -2 do 4 st, ale na juhozápade až do 7 st.

Ani na ďalšie dni nového roku sa nečrtá výrazné ochladenie, bude to stále v takomto nemastno-neslanom duchu.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....