Vianočné počasie 2.časť

21.12.2011 21:01 | Autor: admin

Už o 2 dni sú tu, Vianoce, ktoré si naši starí rodičia pamätajú zasnežené, so snehom po kolená…. Veru, ak mám 5 rokov, na snehu po kolená treba podstatne menšie množstvo, ako keď sme dospelí.

V piatok bude spočiatku príjemne slnečno, zrána v nižších polohách hmlisto. Ráno bude studené, od -2 do -7, na severe budeme poriadne drkotať zubami, tu sa ochladí na -8 až -12 st. Cez deň sa oteplí na -3 až 3 st, ale popoludní začne od západu oblačnosť pribúdať.

Už v sobotu v noci sa rozsneží od západu, v priebehu dňa postupne na celom území.  Je predpoklad,  že  ráno bude na západe slávnostná nálada aj v nížinách, len okolo poludnia sa od západu bude sneh meniť na dážď.

Sviatočné ráno bude studené, od -3 do -10 st, juhozápad slabo nad nulou.Cez deň sa teplota bude držať pod nulou, od -4 do 0 st, ale juhozápad bude zase výnimka, tu sa v priebehu dňa oteplí až na 5 st.

Na Božie narodenie a na Štefana budeme vo vyššom tlaku vzduchu, objavia sa ranné hmly, sneženie len na severe krajiny. V noci bude teplota klesať na 0 až -5 st, cez deň sa zase vzduch zohreje na -1 až 4 st, na juhozápade bude ešte o 1-2 st teplejšie.

Všetko nasvedčuje tomu, že snehu po kolená budú mať dospelé osoby len na severe a východe krajiny, ale nevadí ! veď zima pokračuje aj v januári.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....