Vianočné počasie 2.časť

21.12.2011 21:01 | Autor: admin

Už o 2 dni sú tu, Vianoce, ktoré si naši starí rodičia pamätajú zasnežené, so snehom po kolená…. Veru, ak mám 5 rokov, na snehu po kolená treba podstatne menšie množstvo, ako keď sme dospelí.

V piatok bude spočiatku príjemne slnečno, zrána v nižších polohách hmlisto. Ráno bude studené, od -2 do -7, na severe budeme poriadne drkotať zubami, tu sa ochladí na -8 až -12 st. Cez deň sa oteplí na -3 až 3 st, ale popoludní začne od západu oblačnosť pribúdať.

Už v sobotu v noci sa rozsneží od západu, v priebehu dňa postupne na celom území.  Je predpoklad,  že  ráno bude na západe slávnostná nálada aj v nížinách, len okolo poludnia sa od západu bude sneh meniť na dážď.

Sviatočné ráno bude studené, od -3 do -10 st, juhozápad slabo nad nulou.Cez deň sa teplota bude držať pod nulou, od -4 do 0 st, ale juhozápad bude zase výnimka, tu sa v priebehu dňa oteplí až na 5 st.

Na Božie narodenie a na Štefana budeme vo vyššom tlaku vzduchu, objavia sa ranné hmly, sneženie len na severe krajiny. V noci bude teplota klesať na 0 až -5 st, cez deň sa zase vzduch zohreje na -1 až 4 st, na juhozápade bude ešte o 1-2 st teplejšie.

Všetko nasvedčuje tomu, že snehu po kolená budú mať dospelé osoby len na severe a východe krajiny, ale nevadí ! veď zima pokračuje aj v januári.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...