Andrea postupuje do vnútrozemia !!

4.1.2012 20:14 | Autor: admin

Tlaková níž s frontálnym systémom, ktorú nemeckí meteorológovia nazvali Andrea, už začala svoju prácu. Zatiaľ len na pobreží Európy, kde sa vyskytli prudké nárazy vetra a už aj mŕtvi ľudia.

V Nemecku ju čakajú ešte pred polnocou a tiež upozorňujú na silný vietor, ale aj silný nárazový vietor, dokonca až orkán, čo je posledný stupeň Beaufortovej stupnice sily vetra, čo je viac ako 32 m/s.

O 20.00 hod je v Nemecku už veterno, teplota klesá a už sa od západu vyskytujú snehové prehánky.

U nás predpokladáme silnejší vietor nad ránom a to by sa ja malo od severozápadu postupne rozsnežovať. Najskôr teda Kysuce, Orava a najmä návetria hôr by mali dostať poriadnu snehovú perinu, od 20 až do 50 cm čerstvého snehu, ktorý ale bude mokrý, a teda ťažký.

Na severozápade predpokladáme zajtrajšie maximum na hodnote -2 st, dolu na juh príde studený vzduch neskôr, tam bude zajtra maximum ešte do 5 st, hlavne na juhu stredného Slovenska.

Aj u nás bude fúkať silný vietor, a to nielen na horách, kde bude až silná víchrica, ale poryvy vetra budú nepríjemné aj na juhozápade.

Zajtra treba byť opatrný aj na cestách, aj pri bežných ľudských činnostiach, pretože aj keď vieme kopu vecí a často aj zbytočných, ovplyvniť, počasie , stále ešte vo veľkej miere, odoláva.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....