Chladný Balkán a Grécko.

29.1.2012 18:15 | Autor: admin

Mohutná tlaková výš ovplyvňuje nielen naše počasie, ale aj počasie nad Balkánom a Gréckom.

Denná aj nočná teplota tam dosahuje nízke hodnoty. V Bulharsku predpokladajú na predposledný januárový deň prevažne oblačno a snehové prehánky, do rána pokles až do -19 °C, denné maximum pod nulou na celom území, od -5 do -12 °C.  Napr. dnes mala Varna maximum len -5  °C.

V Rumunsku očakávajú veľmi podobné teploty, len viac slnka na oblohe. Obe Balkánske krajiny charakterizujú ich súčasné počasie ako extrémne studené a varujú obyvateľstvo pre mrazmi.

V Rumunsku, Bulharsku  a Grécku v uplynulých dňoch aj nasnežilo a studený vzduch natekajúci tam od severovýchodu spôsobuje v týchto krajinách problémy.

Problémy sú v doprave a v zásobovaní s potravinami, ale aj elektrickou energiou a pohonnými látkami. Jednoducho, v zime nič netypické….

Aj Gréci majú „chladnú vlnu „. Aj sem sa dostal studený ruský vzduch a je ho poznať.  V Aténach dnešné maximum 7 °C, Thessaloniky len 5 °C. Do rána bude teplota, samozrejme,  klesať, v Aténach sa ochladí na nulu, zajtrajšie maximum 2 °C a pri oblačnej oblohe to bude dážď so snehom,v Thessalonikách bude mrznúť, do -2 st a zajtra cez deň predpokladajú grécki meteorológovia len 2 °C ako maximum pri polooblačne. Aj počasie v Grécku je netypicky studené pre túto ročnú dobu.

Studená vlna začne aj u nás, len hlbší pokles teploty sa v dôsledku natekajúceho veľmi studeného vzduchu od severovýchodu prejaví u nás od stredy.

Milovníci ruskej zimy sa dočkajú . Patríte k nim ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....