Chladný Balkán a Grécko.

29.1.2012 18:15 | Autor: admin

Mohutná tlaková výš ovplyvňuje nielen naše počasie, ale aj počasie nad Balkánom a Gréckom.

Denná aj nočná teplota tam dosahuje nízke hodnoty. V Bulharsku predpokladajú na predposledný januárový deň prevažne oblačno a snehové prehánky, do rána pokles až do -19 °C, denné maximum pod nulou na celom území, od -5 do -12 °C.  Napr. dnes mala Varna maximum len -5  °C.

V Rumunsku očakávajú veľmi podobné teploty, len viac slnka na oblohe. Obe Balkánske krajiny charakterizujú ich súčasné počasie ako extrémne studené a varujú obyvateľstvo pre mrazmi.

V Rumunsku, Bulharsku  a Grécku v uplynulých dňoch aj nasnežilo a studený vzduch natekajúci tam od severovýchodu spôsobuje v týchto krajinách problémy.

Problémy sú v doprave a v zásobovaní s potravinami, ale aj elektrickou energiou a pohonnými látkami. Jednoducho, v zime nič netypické….

Aj Gréci majú „chladnú vlnu „. Aj sem sa dostal studený ruský vzduch a je ho poznať.  V Aténach dnešné maximum 7 °C, Thessaloniky len 5 °C. Do rána bude teplota, samozrejme,  klesať, v Aténach sa ochladí na nulu, zajtrajšie maximum 2 °C a pri oblačnej oblohe to bude dážď so snehom,v Thessalonikách bude mrznúť, do -2 st a zajtra cez deň predpokladajú grécki meteorológovia len 2 °C ako maximum pri polooblačne. Aj počasie v Grécku je netypicky studené pre túto ročnú dobu.

Studená vlna začne aj u nás, len hlbší pokles teploty sa v dôsledku natekajúceho veľmi studeného vzduchu od severovýchodu prejaví u nás od stredy.

Milovníci ruskej zimy sa dočkajú . Patríte k nim ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...