Naďalej premenlivo.

2.1.2012 16:46 | Autor: admin

Po Novoročnom prekvapení, kedy sme mali pocukrované aj nížiny Slovenska, sa dnes ukázalo slnko a pokračovalo teplo. Preto sa dnešná maximálna teplota dostala na hodnotu viac ako 7 °C, čo síce nie je rekord, ale je to prinajmenšom netypické pre začiatok roka.

Prvý týždeň roku 2012 bude pokračovať premenlivé počasie, s rýchlym striedaním frontálnych systémov na našom území.

Bude preto prevládať viac oblačnosti na oblohe, časté zrážky , na severe a východe zväčša snehové a sneh sa zase v nížinách objaví v priebehu piatku, kedy k nám v tyle hlbokej tlakovej níže začne zatekať vlhký a studený (no konečne !) vzduch.

V utorok studený front, ktorý premieša vzduchové hmoty u nás, a preto bude maximum až do 9 st. V ďalších dňoch očakávame dennú teplotu zväčša od 1 do 5 st, ale od piatku do nedele bude chladnejšie, od -3 do 2 st.

Teplota v noci sa na juhozápade udrží na hodnote blízko 0 st, inde bude mrznúť, až do -6 st, ale v sobotu a v nedeľu už bude mráz na celom Slovensku, od -3 do -8 , v dolinách a kotlinách až okolo -10 st.

Predpovedné modely naznačujú, že ochladenie koncom týždňa je na dlhšie, ba dokonca by  aj v nížinách krajiny mal byť celodenný mráz. No, veď uvidíme !

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....