Kde je aká zima …

19.2.2012 22:53 | Autor: admin

Zima v Európe už trošku otupila, mrazy sa zmiernili, denná teplota už je zase smelšie nad nulou.

Ale ako je to inde ??

V južnej a juhovýchodnej Ázii je zimný monzún, obdobie sucha, ale aj chladnejšieho „zimného“ počasia. Teplota sa drží na nižších hodnotách, v týchto dňoch najmä v juhovýchodnej Číne majú netypický chlad, Vietnam, Honkong, všade tam je súčasná teplota pod dlhodobým priemerom.

Rusko sa stále drží na svojej norme, za Uralom v noci do -35 °c, cez deň sa oteplí na  znesiteľných -15 až -18 °C. Ale zase, veď sa tvrdí, že sú tam zvyknutí…

V Európe sa už oteplilo na normálne februárové hodnoty v Španielsku, dnes Madrid 16 °C, vo Francúzsku, dnes do rána ešte teplota klesla pod nulu, ale cez deň bolo príjemných 7 až 12 st, napr. Nice.

So snehom sa stále pasujú na Balkáne, snehu síce pozvoľna, pomaličky ubúda, teraz sa zase boja prudkého oteplenia, pretože by sa tie haldy snehu topili príliš rýchlo a prinieslo by to ďalší extrém, mimoriadne silné záplavy.

A čo my? Z extrémnych mrazov sme sa dostali do normálu, v polovici budúceho týždňa to bude aj málo nad normál.   A  tiež sa bojíme, aby sa neoteplilo veľmi rýchlo, aby sa 90 ročný rekord snehovej pokrývky nezmenil na 100 ročnú vodu.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...