Kde je aká zima …

19.2.2012 22:53 | Autor: admin

Zima v Európe už trošku otupila, mrazy sa zmiernili, denná teplota už je zase smelšie nad nulou.

Ale ako je to inde ??

V južnej a juhovýchodnej Ázii je zimný monzún, obdobie sucha, ale aj chladnejšieho „zimného“ počasia. Teplota sa drží na nižších hodnotách, v týchto dňoch najmä v juhovýchodnej Číne majú netypický chlad, Vietnam, Honkong, všade tam je súčasná teplota pod dlhodobým priemerom.

Rusko sa stále drží na svojej norme, za Uralom v noci do -35 °c, cez deň sa oteplí na  znesiteľných -15 až -18 °C. Ale zase, veď sa tvrdí, že sú tam zvyknutí…

V Európe sa už oteplilo na normálne februárové hodnoty v Španielsku, dnes Madrid 16 °C, vo Francúzsku, dnes do rána ešte teplota klesla pod nulu, ale cez deň bolo príjemných 7 až 12 st, napr. Nice.

So snehom sa stále pasujú na Balkáne, snehu síce pozvoľna, pomaličky ubúda, teraz sa zase boja prudkého oteplenia, pretože by sa tie haldy snehu topili príliš rýchlo a prinieslo by to ďalší extrém, mimoriadne silné záplavy.

A čo my? Z extrémnych mrazov sme sa dostali do normálu, v polovici budúceho týždňa to bude aj málo nad normál.   A  tiež sa bojíme, aby sa neoteplilo veľmi rýchlo, aby sa 90 ročný rekord snehovej pokrývky nezmenil na 100 ročnú vodu.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....