Nehazardujte so zdravím !

2.2.2012 10:00 | Autor: admin

Chladné až extrémne zimné počasie veľmi zaťažuje ľudský organizmus. Svoje o tom vedia hovoriť ľudia trpiaci na kardiovaskulárne ochorenia, ľudia, ktorí majú problém s tlakom krvi, ale aj astmatici.

Všetkých ohrozuje najmä nízka teplota a pomalá reakcia organizmu na takéto zmeny.

Čo treba robiť ? Najmä nepodceňovať počasie, teplo sa obliekať, do niekoľkých vrstiev, alebo do funkčného prádla. Šál, čapica, rukavice sú nevyhnutnosťou, rovnako aj zimná obuv s hrubou podrážkou, aby neprechladli plosky nôh. Ešte pred odchodom z domu si nakrémujeme ruky a tvár, aby sme mali pokožku pripravenú na stretnutie so studeným vzduchom. Naša pokožka bude tak premastená, nebude sa šúpať a hrubnúť, nebudú sa tvoriť lišaje.

Treba mať na pamäti, že aj vietor a vlhkosť vzduchu znižuje našu schopnosť reagovať na počasie.

V najbližších dňoch čakáme aj zosilnenie vetra, ktorý pri nízkych teplotách ešte znižuje náš subjektívny pocit z teploty.  Pri rannej teplote -17 °C, ktorú predpokladáme na piatkové ráno a pri vetre 10 m/s, náš vnútorný teplomer bude ukazovať  -40 °C ! Tu je už vysoké riziko poškodenia zdravia, omrzliny môžu vzniknúť v priebehu pár minút, ale naše zdravotné problémy sa môžu pretiahnuť až do leta.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....