Chladný víkend.

31.3.2012 13:28 | Autor: admin

Prelom mesiacov marec a apríl sa prejavil zmenou počasia, žiaľ, k horšiemu…, teda vlastne k normálnemu počasiu, ak to porovnávame s kalendárom.

Po zadnej strane tlakovej níže nad Bieloruskom k nám začal už v piatok prúdiť studený vlhký vzduch zo severných zemepisných šírok. V piatok sa to ešte dalo, síce silno fúkalo, ale teplota bola stále do 17 °C na juhu, aj keď sever v silnom severozápadnom až severnom prúdení posnežieval, ba dokonca a ž snežil ! Na návetriach hôr spadlo do 20 cm čerstvého snehu…

Sobota je veterná, studená, znovu aj daždivá, či snehová, to podľa toho, v ktorej časti Slovenska sa nachádzate. Objavujú sa v silnom prúdení zo severu časté prehánky. Teplota od 4 st na severe po 14 na juhu a to je dnešné maximum.

Nedeľa bude najstudenšia. Stále k nám bude prúdiť studený morský  arktický vzduch, ktorý už od asi 300 m prinesie sneženie, na hrebene hôr aj výdatnejšie zrážky, samozrejme snehové. Dá sa očakávať 30 cm nového čerstvého „jarného “ snehu. Teplota od 1 st na severe po 11 st na juhu. Stále silno veterno, v nárazoch až do 65 km/h, na horách víchrica. Ochladenie bude cítiť aj na kopcoch, vo výške 1500 m bude až -8 st.

Zase sa na pár dní vrátime k hrubším kabátom a aj k čižmám, ale znovu sa oteplí, aby sa zase ochladilo….

Nečudujme sa, začína vrtošivý mesiac – apríl.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....