Svetový deň vody.

22.3.2012 14:30 | Autor: admin

Dnes máme v kalendári deň zasvätený úplne obyčajnej tekutine. Tá nám umožňuje dobre sa vykúpať, z chuti sa napiť, osviežiť sa po dlhšej túre či námahe, umožňuje nám lyžovať sa, korčuľovať sa..

Ak jej je veľa v prírode, či krajine, dokáže ničiť, čo sme v námahe vybudovali, ak jej je málo, zase všetko hynie, je sucho a hrozí nedostatok potravy.

Berieme ju ako samozrejmosť, pustíme kohútik vodovodu a ….tečie. A tak sa k nej často aj správame, znečisťujeme naše toky, plytváme ňou a neuvedomujeme si, že existujú krajiny, kde nie soľ, ale voda je nad zlato a nie kvôli rope, ale kvôli vode a kvôli prístupu k nej budú vznikať konflikty a vojny.

Možno si poviete, že nás sa to netýka, že my máme zásobáreň kvalitnej vody pod 6itným ostrovom, ale ako to hovoril ten Hemingway ? Nikto nie je ostrovom samým pre seba, ….

Tak si na to spomeňme, vždy, keď si priložíme k ústam pohár kvalitnej čistej pramenitej vody a zamyslime sa nad našim prístupom k nej nielen dnes, keď obyčajná kvapalina oslavuje svoj deň.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....