Svetový deň vody.

22.3.2012 14:30 | Autor: admin

Dnes máme v kalendári deň zasvätený úplne obyčajnej tekutine. Tá nám umožňuje dobre sa vykúpať, z chuti sa napiť, osviežiť sa po dlhšej túre či námahe, umožňuje nám lyžovať sa, korčuľovať sa..

Ak jej je veľa v prírode, či krajine, dokáže ničiť, čo sme v námahe vybudovali, ak jej je málo, zase všetko hynie, je sucho a hrozí nedostatok potravy.

Berieme ju ako samozrejmosť, pustíme kohútik vodovodu a ….tečie. A tak sa k nej často aj správame, znečisťujeme naše toky, plytváme ňou a neuvedomujeme si, že existujú krajiny, kde nie soľ, ale voda je nad zlato a nie kvôli rope, ale kvôli vode a kvôli prístupu k nej budú vznikať konflikty a vojny.

Možno si poviete, že nás sa to netýka, že my máme zásobáreň kvalitnej vody pod 6itným ostrovom, ale ako to hovoril ten Hemingway ? Nikto nie je ostrovom samým pre seba, ….

Tak si na to spomeňme, vždy, keď si priložíme k ústam pohár kvalitnej čistej pramenitej vody a zamyslime sa nad našim prístupom k nej nielen dnes, keď obyčajná kvapalina oslavuje svoj deň.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...