Aká bude Veľká noc ? 3. časť

5.4.2012 18:21 | Autor: redakcia

Dnešok bol ako z reklamy na príjemné jarné dni ale to bolo skutočne len také reklamné „šálenie „. Už od zajtra sa začne pozvoľna v nedeľu aj rezko počasie meniť.
Veľký piatok bude už od noci postupne od západu na mnohých miestach s prehánkami či dažďom, ojedinele aj s búrkami. Len na juhu východu bude až do popoludnia zmenšená oblačnosť.  Teplota ešte do 22 st na juhu krajiny, sever len okolo 12 st.
Biela sobota prevažne oblačná, s občasným dažďom a ochladením, sever 7, juh 17 st.
A v nedeľu to príde…. od severu nápor čerstvého studeného vzduchu, ktorý sa prejaví už v noci poklesom teploty na severozápade až do -5 st. Bude premenlivá oblačnosť, časté prehánky, od asi 600 m snehové, bude veterno a studeno. Severozápad len 1 st , inak sever okolo 3 st, na juhu sa oteplí vzduch “ až “ na 10 st.
No a pondelok, ten už bude v rozširujúcom sa výbežku vyššieho tlaku, teda oblačnosť sa zmenší a teplota ráno bude od slabého mrazu na juhu krajiny po -5 st, ale horské doliny a kotlina na novom snehu až do -8 st !  Denná teplota bude od 2 st na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši, Zamagurí …. po 11 st na juhu krajiny, osobne si myslím, že najmä stredné Slovensko má najväčšiu šancu na takúto „vysokú“ teplotu.
Tohoročná Veľká noc bude teda ešte s dychom, a poriadnym, zimy od severu.  Ak sa vám zdá, že také ani nebýva,   tak nie je to pravda, napr. pred 9 rokmi, v roku 2003 sme mali práve 8.4. početné snehové prehánky aj v nížinách .
Ak napriek počasiu verím, že budeme mať všetci nádherné sviatky.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...