Aká bude Veľká noc ? 3. časť

5.4.2012 18:21 | Autor: redakcia

Dnešok bol ako z reklamy na príjemné jarné dni ale to bolo skutočne len také reklamné „šálenie „. Už od zajtra sa začne pozvoľna v nedeľu aj rezko počasie meniť.
Veľký piatok bude už od noci postupne od západu na mnohých miestach s prehánkami či dažďom, ojedinele aj s búrkami. Len na juhu východu bude až do popoludnia zmenšená oblačnosť.  Teplota ešte do 22 st na juhu krajiny, sever len okolo 12 st.
Biela sobota prevažne oblačná, s občasným dažďom a ochladením, sever 7, juh 17 st.
A v nedeľu to príde…. od severu nápor čerstvého studeného vzduchu, ktorý sa prejaví už v noci poklesom teploty na severozápade až do -5 st. Bude premenlivá oblačnosť, časté prehánky, od asi 600 m snehové, bude veterno a studeno. Severozápad len 1 st , inak sever okolo 3 st, na juhu sa oteplí vzduch “ až “ na 10 st.
No a pondelok, ten už bude v rozširujúcom sa výbežku vyššieho tlaku, teda oblačnosť sa zmenší a teplota ráno bude od slabého mrazu na juhu krajiny po -5 st, ale horské doliny a kotlina na novom snehu až do -8 st !  Denná teplota bude od 2 st na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši, Zamagurí …. po 11 st na juhu krajiny, osobne si myslím, že najmä stredné Slovensko má najväčšiu šancu na takúto „vysokú“ teplotu.
Tohoročná Veľká noc bude teda ešte s dychom, a poriadnym, zimy od severu.  Ak sa vám zdá, že také ani nebýva,   tak nie je to pravda, napr. pred 9 rokmi, v roku 2003 sme mali práve 8.4. početné snehové prehánky aj v nížinách .
Ak napriek počasiu verím, že budeme mať všetci nádherné sviatky.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...