Koľko sa ochladí ?

25.10.2012 20:02 | Autor: redakcia

Už niekoľko dní upozorňujú meteorológovia, že “ sa ochladí „, ale čo to vlastne znamená ?
Po príjemných jesenný dňoch k nám vpadne studený, pôvodom arktický vzduch, ale nebude to naraz, pôjde to po častiach.
Už teraz ide cez nás studený front, ale ten veľa škody nenarobí, ale z piatka na sobotu pôjde ďalší studený front, za ktorým sa už spustí k nám veľmi studený vzduch. Už teraz večer ma severe Poľska „opačujú“ jeho účinky .
Z piatka na sobotu spolu s oblačnosťou a zrážkami,ktoré od cca 1000 m budú snehové, k nám začne prúdiť studený vzduch. V sobotu v noci očakávame teplotu od 6 do -1 st, cez deň bude od 0 do 7 st, to zrejme na juhu stredného Slovenska. Zrážky môžu  byť lokálne aj intenzívne, najmää na západe a tu sa dá očakávať sneženie aj na hrebeňoch Karpát, napr. taký Malý Javorník, alebo aj Koliba.
Nedeľa v noci ešte oblačná , so snehovými zrážkami na väčšine územia, cez deň prechod k premenlivej oblačnosti . Noc studená, od 0 do -8 st, deň tiež studený, od -1 do 6 st.
Po oba dni veterno a vietor bude ešte umocňovať pocit chladu. Napr. taká Čadca v sobotu bude mať ako max teplotu O °C, pri vetre 30 km/h bude pocitová teplota na úrovni -6 °C !
Tak pozor na omrzliny, na sneženie, šmyky na ceste, nech sa z víkendových ciest všetci v zdraví vrátite k tým, ktorých máte radi !

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....