Počasie v Európe .

25.1.2013 10:53 | Autor: redakcia

Studené januárové počasie tvrdí muziku v mnohých európskych krajinách.
Chladno je v týchto dňoch vo Francúzsku, kde v  Paríži posnežieva a  maximálna teplota dosahuje len málo nad 0 °C.    Na víkend sa predpokladá oblačné počasie, ale teplota do 7 °C a zrážky už v podobe dažďa.
Južnejšie Španielsko má tiež za sebou chladné dni, aj so snežením na severe a v centrálnej časti krajiny. Na víkend sa očakáva slnečnejšia verzia zimného počasia, s maximálnou teplotou v Madride 10 °C. V noci bude ale mrznúť aj v tomto peknom hlavnom meste.
Krajiny Beneluxu majú teraz netypické zimné počasie. Takmer tam nefúka, hromadia sa škodliviny v ovzduší a vytváral sa smog. Cez víkend sa však otvorí západné prúdenie, vzduch sa premieša a situácia sa zlepší. Oteplí sa zo súčasných hodnôt od -3 do 0°C na teploty nad nulou a sneh sa zmení na dážď.
Najakčnejšie počasie majú v týchto dňoch v Anglicku. Je tam chladno, meteorológovia varujú obyvateľov pred mrazom, chladom a snehom, ktorého ďalšia nádielka sa čaká na väčšine Britských ostrovov aj v sobotu.  Ale od juhovýchodu sa už cez víkend začne otepľovať a sneh sa bude topiť. Teplé počasie by malo zasiahnuť ostrovy v priebehu nedele a sneh sa bude rýchlo topiť.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...