Počasie v Európe .

25.1.2013 10:53 | Autor: redakcia

Studené januárové počasie tvrdí muziku v mnohých európskych krajinách.
Chladno je v týchto dňoch vo Francúzsku, kde v  Paríži posnežieva a  maximálna teplota dosahuje len málo nad 0 °C.    Na víkend sa predpokladá oblačné počasie, ale teplota do 7 °C a zrážky už v podobe dažďa.
Južnejšie Španielsko má tiež za sebou chladné dni, aj so snežením na severe a v centrálnej časti krajiny. Na víkend sa očakáva slnečnejšia verzia zimného počasia, s maximálnou teplotou v Madride 10 °C. V noci bude ale mrznúť aj v tomto peknom hlavnom meste.
Krajiny Beneluxu majú teraz netypické zimné počasie. Takmer tam nefúka, hromadia sa škodliviny v ovzduší a vytváral sa smog. Cez víkend sa však otvorí západné prúdenie, vzduch sa premieša a situácia sa zlepší. Oteplí sa zo súčasných hodnôt od -3 do 0°C na teploty nad nulou a sneh sa zmení na dážď.
Najakčnejšie počasie majú v týchto dňoch v Anglicku. Je tam chladno, meteorológovia varujú obyvateľov pred mrazom, chladom a snehom, ktorého ďalšia nádielka sa čaká na väčšine Britských ostrovov aj v sobotu.  Ale od juhovýchodu sa už cez víkend začne otepľovať a sneh sa bude topiť. Teplé počasie by malo zasiahnuť ostrovy v priebehu nedele a sneh sa bude rýchlo topiť.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....